Broscuța mea e apatică

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

Broscuța mea e apatică

de Cecilia1304 » 20 Mar 2023, 08:23

Bună ziua! Broscuța mea nu se mișca, nu înoată, nu se agita, nu mușcă, nu face nimic. Pur și simplu stă. Ea nu este așa. Face tot ce am scris ca nu face
E foarte veselă și jucăușă. Ar manca prin infulecare non stop. Am pus-o in apa, a înotat puțin, a deschis gura foarte tare ca un căscat și atât, apoi s-a urcat pe insula și gata. A făcut și un caca pe insula, ea făcând mereu doar in apa. Niciodată nu a mai fost așa. Finuța (cealaltă broscuță) vine lângă ea și îi mai face draga-draga asa cu capul. Ea nu reacționează. De obicei se plimba prin toată casa, fuge după picioarele mele, acum nimic. Sâmbătă am schimbat apa în acvariu și le-am dat căpșuni și salata sa pape. Ce as putea sa ii fac sa își revină? Ne-am mutat în Austria și nu știu unde sa o duc. Apa are 29 de grade ca întotdeauna.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 7
Membru din: 01 Feb 2023, 22:21

Re: Broscuța mea e apatică

de Cecilia1304 » 20 Mar 2023, 09:26

Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 7
Membru din: 01 Feb 2023, 22:21

Re: Broscuța mea e apatică

de Sheppard » 20 Mar 2023, 15:31

E nevoie de un consult veterinar de exotice. Posibil sa fie vorba despre o infectie respiratorie.

Trebuie vazut si daca aveti mediul corespunzator: viewtopic.php?f=12&t=3680&hilit=afis
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator