E bine?:D

• cu tample rosii sau de Florida (Trachemys scripta elegans)
• cu tample galbene (Trachemys scripta scripta)

Moderatori: Sheppard, Florin

E bine?:D

de forturtle » 16 Sep 2013, 15:39

Am montat acum o jumatate de ora filtrul si incalzitorul dar nu stiu exact daca functioneaza cum trebuie am un filtru intern claro 300L/h cu aerator si decat bazaie si se incalzeste ...asa functioneaza??Si incalzitorul (Thermo plus 25) il am setat pe 26 grade dar nu vad ca s.ar incalzi termometrul imi arata 22 grade...si cand am pus apa tot asa !Pun apa potabila adusa de la tara dintr.un put facut de primar toata lumea ia apa de acolo este potabila 100% (am pus 12 L acum in acvariu)! POATE MAI TREBUIESC LASATE CATEVA ORE NU STIU)!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 10
Membru din: 11 Sep 2013, 12:52

de Sheppard » 16 Sep 2013, 18:59

Pai intra apa in el pe o aprte si eise pe cealalta? Daca nu creste temperatura la apa, poti seta incalzitorulpe una mai ridicata - se mai intampla la unele sa se desincronizeze.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

de Al3xin0 » 17 Sep 2013, 19:37

Inclazitoarele functioneaza astfel: ele incalzesc apa pana cand apa care este in jurul lui pana ajunge la temperatura la care este setat. Ca sa incalzeasca apa la temperatura care o vrei seteazal cu 2-3 grade in lus. Cel mai bine este sa ai 2 termometre si inclazitorul in mijlocul acvariului sau in ce tii testoasele. Iar termometrele punele in extremitaltile acvariului.
2 testoase frumoase!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 66
Membru din: 23 Iun 2013, 16:20
Localitate: Deasupra ta , zburand cu viteza luminii!


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori