Va rog,sunt disperat

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

Va rog,sunt disperat

de Adi » 05 Mar 2013, 20:47

Buna
Va rog ajutatima,am lasat testoasa vreo 2 ore prin camera(era cuminte,intra sub pat iesea,nu fugea) si dupa aceea nu am mai gasito
Ce sfaturi imi dati sa o prind?
Va rog sa imi raspundeti
O testoasa de 50 de bani:))
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 131
Membru din: 26 Ian 2013, 20:52
Localitate: Craiova

de Iovanut Alin » 05 Mar 2013, 21:11

Jur ca nu va inteleg :| .. Pun pariu ca testoasa era mica...
Asa cauta in locuri intunecate si stramte , prin lucruri haine pungi ce erau pe jos(stai calm ca nu se catara pe dulap) Deci nu te pune sa cauti prin candelabru =)) si nici nu stie sa deschida usa la casa si sa fuga ....

App Ai grija pe unde calci, sa nu cumva sa o strivesti :|
''Try to leave this world a little better than you found it " Baden Powell
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 100
Membru din: 01 Apr 2012, 22:16
Localitate: Arad, Romania

de Adi » 05 Mar 2013, 21:24

Imi e frica sa nu moara de foame,sa cada pe carapacea si sa nu poata sa se intoarca,etc
Sunt metode sa o prind gen sa pun un bol cu apa,sau altceva?
O testoasa de 50 de bani:))
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 131
Membru din: 26 Ian 2013, 20:52
Localitate: Craiova

de Adi » 05 Mar 2013, 23:26

Am rezolvat,mutumesc
Am gasit langa fotoliu dar nu se vedea de un prosop,saraca de ea dormea nu avea treaba :D
Se poate inchide topicul
O testoasa de 50 de bani:))
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 131
Membru din: 26 Ian 2013, 20:52
Localitate: Craiova

de bstafie » 06 Mar 2013, 01:31

De altfel sa fii atent cand o scoti si sa stai cu ochii pe ea. Daca nu poti face acest lucru non stop blocheaza-i caile de acces catre 'sub pat' 'dupa sifoniera' 'sub birou' s.a. De murit de foame nu moare, rezista destul de mult si cu o cautara atenta ai sa o gasesti. Totodata chiar daca se rastoarna se ridica destul de usor inapoi. Mult succes in continuare:wink:
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 153
Membru din: 19 Dec 2012, 13:40
Localitate: Galati

de Iovanut Alin » 07 Mar 2013, 07:14

cuticaadrian scrie:Sunt metode sa o prind gen sa pun un bol cu apa,sau altceva?


Pai nu e caine sau pisica ... Incearca sa nu o lasi libera prin casa daca carapacea nu e destul de mare cat sa incapa pe sub dulapuri sau mai stiu eu prin ce locuri stramte...

Fai un locsor din alte cutii sau alte obiecte pe care nu le poate misca cat timp ii schimbi tu apa , sau cumpara o cutie din plastic.
''Try to leave this world a little better than you found it " Baden Powell
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 100
Membru din: 01 Apr 2012, 22:16
Localitate: Arad, Romania

de OsDeRos » 08 Mar 2013, 13:35

depinde de testoasa... ale mele nu stau doar 30 min afara din apa, mai mult cotrabaie prin casa. masculu se tine scai dupa mine, femela umbla se plimba se ascunde si se reintoarce la locul ei
Acvariu: 100x40x40; Filtru: Tetratec EX700; Resun Sp-2500 - ptr recircularea apei. Incalzitor: Tetratec 100w; Incalzire insula: bec normal 60w; Lumina: Reptil Glo 5.0
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 704
Membru din: 26 Aug 2008, 14:39
Localitate: jegosul bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori