Help!!

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

Help!!

de momomaww » 07 Apr 2012, 18:39

Joi am adoptat in sfarsit o broscuta cu tample galbene...la oamenii de la care am luat-o statea intr-o cutie mica unde nu avea nici loc sa inoate..in fine am ajuns acasa am mutat-o intr-un acvariu destul de mare are o gramada de loc sa inoate i-am pus si o insula etc. problema e ca nu ii place deloc!! se tot agita si zgarie acvariul si cum o scot se linisteste ce sa fac??si se cam musca de labuta din fata ca si cum ar manca-o e vreo problema?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 22
Membru din: 28 Mar 2012, 20:13
Localitate: Bucuresti

de Sheppard » 07 Apr 2012, 19:08

E asa agitata pentru ca e in mediu nou si va trebui sa se acomodeze - va dura cateva zile. Las-o linistit in acvariu ca nu problema.

Cu labuta nu stiu ce sa zic, dar daca nu vezi nimic anormal la ea nu cred ca trebuie sa iti faci griji - poate doar si-o curata.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2838
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

de momomaww » 07 Apr 2012, 19:41

ok ms mult anyway e vreo problema daca o tin si pe uscat?gen prin camera..?nu o afecteaza cu nimic nu?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 22
Membru din: 28 Mar 2012, 20:13
Localitate: Bucuresti

de Sheppard » 07 Apr 2012, 20:12

Nu, numai sa ai grija sa nu se blocheze pe undeva, sa nu cada pe scari sau sa o calce careva. Oricum, majoritatea zilei ar trebui sa stea in apa.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2838
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori
cron