nu mai manaca

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

nu mai manaca

de andreea921 » 26 Mai 2007, 10:37

De vreo luna mi-am luat o broscuta de florida de la un petshop si de cand este la mine manaca si a crescut mult,dar de vreo doua zile nu mai vrea sa manance nimic.Nu a patit nimic numai ca brusc refuza mancarea,inainte manca gammarus,inima de vita,peste,carne de vita si pui dar acum nu mai manaca nimic din astea.Pe langa asta este agitat.Nu stiu ce este cu el.Va rog sa ma ajutati
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 30
Membru din: 19 Ian 2007, 19:22
Localitate: Oradea

de R@z43 » 26 Mai 2007, 11:28

Pai...s-a imbolnavit, cu siguranta. :? S-ar putea sa se fi inbolnavit de la mancare. Nu stiu sigur, nu sunt profesionist.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 62
Membru din: 21 Mar 2007, 19:01
Localitate: Tulcea

de andreea921 » 26 Mai 2007, 11:41

Nu cred ca este de la mancare ca mai am o broscuta de vreo 2 ani care mananca aceeasi mancare dar nu are nimic.Aia continua sa manance,doar asta micut nu mai vrea....nu stiu ce poate fi problema,iar la veterinar mi frica sa-l duc de cand mi-a murit cealalta broscuta dupa un tratament.Nu mai am incredere in ei.Asa ca va rog sa ma ajutati voi daca puteti
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 30
Membru din: 19 Ian 2007, 19:22
Localitate: Oradea

de Monoceros » 26 Mai 2007, 18:13

Daca vrei sa te putem ajuta, da-ne mai multe informatii: cat mananca?... la cat timp (inainte)?... acvariul ce dimensiuni are?... ce temperatura are apa?... (daca au substrat) ce granulatie are substratul???...
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti

de andreea921 » 27 Mai 2007, 13:09

Pana acum vreo doua zile manca de vreo trei patru ori pe zi,manca de toate...cum am mai spus gammarus,inima de vita,carne de pui si de vita,pesti uscati.De vreo doua zile incoace nu mai mananca deloc,miroase mancarea care io pun in apa si o lasa acolo.Apa este intre 25 si 28 de grade.Acvariul nu este mare,este din acela de platic mai mic,pentru ca nu am indraznit sa il bag cu broscuta mai mare ca nu cumva sa ii faca vreun rau testoasa mai mare.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 30
Membru din: 19 Ian 2007, 19:22
Localitate: Oradea

de Monoceros » 27 Mai 2007, 20:21

Incearca sa ii oferi, odata pe zi, o mancare pe care nu o mananca frecvent sau nu a mancat niciodata. Spre exemplu, poate... ficat de pasare, creveti decorticati... crude! Daca nu mananca deloc du-o la veterinar!
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori
cron