Chesti amuzante la broscute!

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Chesti amuzante la broscute!

de lxndr_faur » 28 Sep 2008, 13:32

Buna!Am si eu o broscuta cam nebuna :mrgreen: ...ea face urmatoarele lucruri:
Cand ii dau drumu prin sufragerie(eu am un coltar care...e tare drept)se urca pe coltar de parca ar fi spider-man! :shock: nu stiu cum poate...fiind mica de 5 cm carapacea(ea este mai mult lunga decat lata,asa e specia)e atat de amuzanta cum urca ea si cand urca are gatu lung scos la maxim!doamne ma prapadesc de ras.
Cand vine unchimiu cu catelu lui pekinez la mine broscuta se joaca cu catelu...dar catelu nici nu o baga in seama...ea il pusca de mustati...si cateodata rapane agatata de mustati si catelu merge cu ea prin casa agatata de mustati...mor de ras! :hhh .
Cand o iau in mana sau cand tin mainile langa ea incepe sa dea cu nasu in pana mea asa foarte agresiv dar nu musca(pur si simplu da si tot da cu nasu de degetele mele...asa intai ridica capul si dupaia iti face avanbt si da cu nasu :lol: )
CA sa nu vorbim ca am si eu un catel pekinez micut de 3 luni si cu ala se joaca de numa numa...Miki(catelusu meu)o ia in gura da nu o trange...ca am grija...so ea scoate capul afra si se uita printre dinti lui la mine...si cateodata iti face avant si sare din gura lui,luand viteza si venind la mine(credetima ma cauta prin casa si daca vede picioare se uita in sus ...daca nu sunt eu fuge mai departe pana ma gasescte...odata mam ascuns langa dulap si vai de mine ce ma mai cautata pana sa bagat sub dulap se statea pe picioarele mele)
Credetima nam mai vazut o broasca asa de trasnita :mrgreen: ...
Astept cu nerabdare alte povesti :D !
Alexandra
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 160
Membru din: 25 Mar 2008, 09:15
Localitate: onesti

de abruzzica » 28 Sep 2008, 15:22

:turtle: sa stii ca n am mai auzit de asa o broscutza , dar sper din tot sufletul sa fie si broscutza mea la fel cand o sa cresca...... :mrgreen: :flower
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 71
Membru din: 27 Sep 2008, 11:40

de alin_lio » 28 Sep 2008, 21:32

Draguta povestea si ma bucur pt broscuta ta ca se simte mai bine.Dar in legatura cu joaca catelului nu sant de acord lasandul sa ia broasca in gura ,fiind periculos pt broscuta deoarece cainele fiind foarte mic el va crede ca este o joaca si ar putea chiar sa o muste ,orce animal are microbii lui iar cei mai multzi se afla in gura iar asta nu este recomandabil pt broscuta.Mai asteapta si alte raspunsuri .
Lucia and Andy testosi pana la capat
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Mai 2008, 17:32
Localitate: (Timisoara) Villalba Spania

de lxndr_faur » 01 Oct 2008, 17:53

Buna!Am uitat sa va spun ca seara daca o las pe jos doarme in papuci :mrgreen: ...uite si cateva poze cu ea in papuci si cu ea in alte imprejurari...:
ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine

ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine
Alexandra
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 160
Membru din: 25 Mar 2008, 09:15
Localitate: onesti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
cron