broscuta mea e ok??

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

broscuta mea e ok??

de poxi » 19 Aug 2008, 12:24

ImagineImagineImagine

broscuta mea e bine?mi se pare mie sau partea aia galbena de pe burtica e putin deformata :? ? de 1 i se si exfoliaza pielea,ca si la oameni cand sunt arsi de soare,se desfacea si fiindca era in apa se aduna la gat :P cand a inceput sa i se exfolieze pielea nu a mancat decat un cub de inima de vita in 2 zile.dar dupa 2zile am tras eu de pielita aia adunata la gat si m-a lasat sa io iau,inca a intins gatu sa imi fie mai usor.si dupa ce i-am luat pielea a inceput iar sa manance.dar ma ingrijoreaza burtik :( voi ce ziceti? are doar 4luni jumatate(luata de la petshop atuncea si data cado mie :P )
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 7
Membru din: 29 Iul 2008, 15:33
Localitate: botosani

de Lancelot » 19 Aug 2008, 12:40

nu prea stiu eu multe dar mie nu mi se pare nimic in neregula...
in legatura cu pielea...testoasele naparlesc , e ceva normal...nu tias recomanda sa prea tragi de pielea aceea moarta...e un proces natural , o da ea jos

PS : foarte draguta broscuta :)
sa ai noroc la ea;)
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 86
Membru din: 20 Iul 2008, 15:41
Localitate: Viseu de Sus

de poxi » 19 Aug 2008, 12:50

..poate cineva mai experimentat sa zica daca e in neregula burtik :P
si multumesc lancelot :) :D si kamikaze iti multumeste :P

si daca stiti poate va dati cu parerea in legatura cu sexul lui kamikaze...sa nu ma trezesc k e o kamikazica:P
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 7
Membru din: 29 Iul 2008, 15:33
Localitate: botosani

de alin_lio » 19 Aug 2008, 15:24

Mie mi-se pare perfect normala nu vad nici o deformare a carapacei mai ales la varsta care o are acuma este in crestere si este normal schimbari ale aspectului.Iar la naparlire este un proces normal sa ii pice pielea sau solzi de pe carapace nu ai de ce sa iti faci griji iar in legatura cu mancarea sant zile cand nu mamanca ca in restul zilelor ca si la oameni unele zile manca mai mult altele mai putzin ,mai asteapta si alte raspunsuri de la moderatori sau de la altzi useri succes si ai o broscuta tare frumoasa iar sexul nu stiu daca til poate spune cineva ca este cam mica pt a determina sexul dupa 2 ani potzi determina sexul exact ceea ce este fata sau baiat orcum nu conteaza ceea ce este sanatoasa sa fie .
Lucia and Andy testosi pana la capat
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Mai 2008, 17:32
Localitate: (Timisoara) Villalba Spania

de myhaela87 » 28 Sep 2008, 22:06

e normal sa naparleasca doar de pe carapace?si doar una?adica am doua broscute de vreo un an jumate si doar aia mai mica de dimensiuni naparleste..da nu pielea..doar solzii
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 33
Membru din: 28 Noi 2007, 23:23
Localitate: BUCURESTI


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori