greutate in respiratie

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

greutate in respiratie

de iulia609 » 28 Iul 2008, 14:07

am o broscuta mica de vreo 2 luni si ieri am observat ca ocazional sta cu gura intredeschisa, sau mai face gesturi ce imi aduc a plescaituri, iar de unele dati deschide de tot gura si i se misca gatul ca si cum ar gafai. am ascultat-o cu atentie si nu se aude niciun sunet cand face asta. totusi imi este teama sa nu fi racit si nu stiu ce sa fac... exista vreun medicament pe care pot sa il cumpar? de veterinar nu stiu ce sa zic, ca eu stau in targoviste, si nu e nimeni priceput prin zona (daca e vreunul) si imi este teama sa nu ii faca ceva si apoi sa regret ca am dus-o... please help!
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Iun 2008, 10:38
Localitate: Targoviste

de Pandy » 28 Iul 2008, 15:44

Se prea poate sa fie o problema de respiratie, sa aiba caile nazale infundate cu mucozitati, ea deschide gura ca si cum ar vrea sa respire pentru ca pe nas nu poate. Iti recomand sa incerci la un veterinar pe la Pitesti, Ploiesti sau chiar Bucuresti, distanta nu este chiar foarte mare.
O femela (8 ani), un mascul (8 ani); Acvarii: 80x35x40, 80x35x40; Filtre: JBL CristalProfi GreenLine e401, Tetratec EX700; Incalzitoare: AquaEl 100 W, AquaEl 100 W Iluminare: ReptiGlo 5.0 compact
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator