Broscuta cu prolaps, ajutor!

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Broscuta cu prolaps, ajutor!

de talina » 23 Mai 2008, 21:31

Am dpoua broscute de citeva luni. Inca nu stiu daca sunt broscute sau broscoi...dar ma ingrijoreaza rau de tot o problema. I-a aparut uneia dintre ele ca o buba sub codita...ama dus-o imediat la doctor..mi-a spus ca este vorba de un prolaps...i-a pus totul la loc, i-a pus un antibiotic si mi-a spus ca se poate intimpla din nou.... am citi si aici ceva legat de acest subiect si am inteles despre ce este vorba. Problema este ca s-a intimplat din nou..nu mai stiu ce sa fac..nu ma pot duce cu ea la doctor de cite ori se intimpla asta..la 2 zile! Cum altfel poate interveni medicul in acest caz? Mi-a spus ca de obicei..in cazul altor animale care patesc la fel se poate face o sutura..dar in cazul broscutei atit de mici e f dificil. Astept un raspuns de la voi..ce sa mai fac? Nu vreau sa sufere broscuta si nici nu vreau sa ramin fara ea. Ajutor :(
motorasa
 
Mesaje: 4
Membru din: 05 Dec 2007, 19:27
Localitate: iasi

de Lancelot » 15 Aug 2008, 15:24

poi...as zice sa te duci la medic cu ea din nou...doar de aceea e medic pt a ne ajuta in cazuri de genu...
sau intreaba la farmacie-vet daca au cumva ceva ce tiar fi de folos...
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 86
Membru din: 20 Iul 2008, 15:41
Localitate: Viseu de Sus


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
cron