fumul de tigara si broscutele..

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

fumul de tigara si broscutele..

de alex » 11 Oct 2007, 19:12

Salut! Poat ma puteti ajuta voi cu ceva care ma framanta. Eu fumez ca un turc si camera in care stau cu Ivan (broscuta mea) este teribil de mica si nu se prea poate aerisi cum trebuie. Stiu ca tigartile sunt daunatoare pentru orice creatura vie :| , dar ma intreb daca nu cumva broscutele au o sensibilitate aparte la asa ceva. Tare mi-e frica sa n-o pricopsesc cu cine stie ce afectiune pe care i-as putea-o provoca cu asta. Ea nu pare afectata de asta, e vioaie si pare sanatoasa, dar o am doar de vreo 2 saptamani, si mi-e teama sa nu-i faca ceva in timp.
P.S. Multumsc mult pt. celelalte raspunsuri,mai ales ales in legatura cu carapacea moale. Maine merg dupa lampa si un filtru ca lumea si de cateva zile am inceput un "program" de o saptamana cu vitamine de dat pe carapace pt fortificare, mai ales ca acum incepe frigul si ma gandesc ca n-are ce sa-i dauneze.
Sa ne auzim cu bine!
 
Mesaje: 3
Membru din: 29 Sep 2007, 18:43
Localitate: Bucuresti

de Monoceros » 11 Oct 2007, 23:59

alex scrie:Stiu ca tigartile sunt daunatoare pentru orice creatura vie...

Daca stii ca ii face rau, de ce mai fumezi in camera?
Fara suparare, dar chiar nu inteleg rostul acestui topic... nu stiu care este probabilitatea, ca printre forumisti sa fie "iubitori de animale" care sa fii facut experimente pe diverse specii animale ...si sa ne poata spune ca o testoasa sufera mai mult sau mai putin decat un alt animal in urma fumatului pasiv.
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori