IMPORTANT !!!

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

IMPORTANT !!!

de tart » 07 Sep 2007, 13:18

astazi broastele mele sau batut pe o bucatica de mancare cand le dadeam si femela l-a apucat pe mascul de nas si la taiat: sub gaurile de la nas i-a raschetat un pic pielea dar nu a curs cv sau sa cada cred ca se poate reface dar in cat timp e intrebarea mea si daca se poate infecta????
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 135
Membru din: 26 Aug 2007, 13:26
Localitate: bucuresti

de Adriana » 07 Sep 2007, 19:43

Da...din cate stiu eu se poate infecta foarte usor. Mai bine ai merge cat mai repede la un veterinar!
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 81
Membru din: 25 Iul 2007, 11:44
Localitate: Bucuresti

de Pandy » 07 Sep 2007, 20:16

Da asa cum zice si [Adriana] se poate infecta mai ales ca apa nu este permanent curata si nu ai cum sa o menti tot timpul asa deci cel mai indicat pentru tine este sa te duci cu ea la veterinar si vei afla mai multe la fata locului (un veterinar specializat in reptile)
O femela (8 ani), un mascul (8 ani); Acvarii: 80x35x40, 80x35x40; Filtre: JBL CristalProfi GreenLine e401, Tetratec EX700; Incalzitoare: AquaEl 100 W, AquaEl 100 W Iluminare: ReptiGlo 5.0 compact
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Monoceros » 07 Sep 2007, 23:57

Iti recomand sa faci schimburi partiale si dese de apa, o perioada, pentru a pastra apa cat mai curata si totodata a micsora sansele unei infectii.
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti

de tart » 08 Sep 2007, 10:35

momentan am scos tot din apa: pietrele vreo 4kg si apa e mult mai curata si am pus un filtru mini de la resun care e fttttt bun chiar daca e mic are putere mare si nu mai se murdareste asa des (am scos pietrele pt ca trebe sa imi vina prin posta un burete specia care se pune dedesubt sa nu se sparga)
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 135
Membru din: 26 Aug 2007, 13:26
Localitate: bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
cron