Labute umflate

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Labute umflate

de DorinDM » 27 Dec 2021, 10:53

Buna ziua. Sunt din Suceava si am o broscuta cu tample rosii, un mascul. Are 14 ani si nu am avut nicio problema cu el in toti acesti ani. De aproximativ o luna, din jucaus ce era a devenit apatic, nu mai manaca ca înainte si au inceput, intai, sa se umfle labutele din spate si de cateva zile si cele din fata. Am fost la un cabinet veterinar, dar nu au competente si experienta in tratarea broscutelor testoase. I-au dat niste vitamine pentru 3 zile, dar nu au fost modificari, din contra, problema a evoluat. Daca sunt persoane care au avut aceeași problemă, va rog sa-mi spuneti ce ati facut, daca ati gasit rezolvare la un cabinet veterinar si ce tratament ati folosit. Voi incerca sa incarc si niste poze. Va mulțumesc anticipat pentru ajutor.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 7
Membru din: 27 Dec 2021, 10:28

Re: Labute umflate

de Sheppard » 29 Dec 2021, 22:52

Da, ar fi bune niste poze. Se pot incarca pe site-uri precum imgur si postat linkul.

Plus poze cu habitatul: ce conditii are, ce alimentatie. Majoritatea problemelor vin de la conditii neadecvate.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori