Comportament ciudat si gat in permanenta iesit

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Comportament ciudat si gat in permanenta iesit

de leile89 » 23 Feb 2020, 17:20

Buna ziua! Detin 2 broscute harta una este mai mare iar cealalta mai mica. Le am de aproximativ un an si jumatate dar nu au crescut aproape deloc de cand le-am primit. De ieri broscuta cea mica se comporta foarte ciudat. Am gasit o cu burta in sus si cu ochii inchisi, iar pentru cateva minute am crezut ca a murit si m-am speriat foarte tare. Am intors o si a inceput sa miste si sa fie mai activa. De felul ei este mai lenesa si mai mica decat cealalta broscuta, dar de la intamplarea de ieri nu isi mai baga capul deloc in carapace si il tine in permanenta afara la maxim. Cand o scot din acavariu sa ma joc putin cu ea sau o las sa exploreze pe masa se taraste si isi taraste gatul pe jos si nu si-l ajusteaza mai deloc. Nu are ochii rosii, pare ca respira putin mai ciudat dar nu deschide gura mai ciudat ca in alte dati. A inceput sa inoate numai la suprafata de cateva zile si mananca putin, dar nu mai putin ca alte dati.
Nu stiu ce sa fac sau daca e doar in imaginatia mea sau are ceva doar ca sunt constant nelinistita. Tin sa mentionez ca cealalta broscuta e perfect normala, jucausa, scoate si baga capul in carapace si mananca mai consistent.
Va multumesc anticipat
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Feb 2020, 17:02

Re: Comportament ciudat si gat in permanenta iesit

de Sheppard » 27 Feb 2020, 22:38

Ar ajuta un video. Poate fi vorba de ceva mai serios, precum o infectie respiratorie. Mediul amenajat e ok? Au tot ce le trebuie? viewtopic.php?f=12&t=3680&hilit=afis
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori
cron