O problema

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

O problema

de Pandy » 09 Aug 2007, 19:28

Am si eu o problema cu testoasa mea mica la unul din piciorusele din fata; are pe el niste pete rosii asa ca si cum ar fi niste vene si e umflat si nu stiu ce sa fac cu ea (nu am cum sa va arat ca nu iese poza ca am incercat), ma gandesc sa ma duc cu ea la veterniar, as dori la Dr. Laurentiu Tudor, la cabinetul de pe bulevardul Uverturii ... dar nu stiu cum sa ajung, ma poate ajuta cineva ? Stau in Berceni, daca stie cineva de prin zona asta cum se ajunge il rog frumos sa ma ajute si pe mine cu explicatii
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Mojave » 10 Aug 2007, 08:43

Depinde unde anume in Berceni. De la mine, de exemplu, se ajunge cu metroul pana la Universitate, si de acolo cu 61 sau 336 pana la a doua statie dupa Politehnica (nu stiu exact cum se numeste). Ca sa ajungi la statia de la Universitate o iei la dreapta cum iesi din pasaj la TNB. Dupa ce cobori (dupa Poli), mai e ceva de mers pe jos, de-a lungul liniei de tramvai, pe partea pe care ai coborat, apoi la un moment dat faci stanga (cred ca prima, dar n-as putea sa jur), si acela e Bd. Uverturii.
Asta daca vrei neaparat sa mergi la cabinet. Personal, ti-as recomanda totusi sa-l cauti la facultatea de medicina veterinara, o data pt. ca e mai aproape (cobori din 61 sau 336 in Piata Operei si traversezi cheiul) si pe de alta parte, cand am vorbit cu dansul ultima oara (acum vreo 2-3 sapt.) mi-a spus ca nu mai fusese la cabinet de vreo luna si nici nu planuia sa mai treaca pe acolo in curand, deci sa vin la facultate. Cel mai bine cred ca ar fi sa-l contactezi telefonic si sa intrebi exact cand este disponibil.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 73
Membru din: 03 Noi 2006, 23:41
Localitate: Bucuresti

de Pandy » 10 Aug 2007, 09:14

Eu vroiam de la inceput sa merg la facultate dar m-am gandit ca la cabinet ar fi mai des p-acolo, ceea ce m-am inselat. Atunci ramane sa vorbesc cu el la telefon si daca e merg cand o putea dumnealui. Mersi mult Mojave pentru ajutor.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Pandy » 10 Aug 2007, 14:03

Mojave ... dar numarul acela de telefon (mobilul) este al lui, adica pot suna pe el si sa vorbim sau este de la cabinet ca am vazut ca nu are nici un telefon la facultate
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Mojave » 10 Aug 2007, 15:45

Mobilul este al lui. Initial am ezitat si eu sa sun omul pe mobilul personal, dar nu e nicio problema atata timp cat nu-l tii la telefon sa-i spui povestea vietii testoasei tale :). E foarte amabil si daca ajungi cu broscuta la consultatie, nu ezita sa-i pui orice intrebari ai in legatura cu ingrijirea ei.
O alta optiune pe care o ai ar fi sa cauti pe google site-ul facultatii si sa suni la secretariat sa intrebi de programul domnului doctor.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 73
Membru din: 03 Noi 2006, 23:41
Localitate: Bucuresti

de Pandy » 11 Aug 2007, 08:06

O sa il sun personal chiar daca am niste retineri (mi-e cam rusine) pentru ca incepe sa se agraveze, nu il mai foloseste si merge in 3 chiar daca se cam invarte in cerc, pe insula nu se mai urca (probabil nu are putere) ...
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Pandy » 11 Aug 2007, 11:02

Are telefonul inchis ... ma gandesc ca poate e in concediu ... alt doctor pe cine mi-ati recomanda ?
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Mojave » 11 Aug 2007, 12:00

Ai aici o lista a cabinetelor veterinare care se specializeaza (si) in reptile:
http://www.testoase.com/viewtopic.php?t=8
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 73
Membru din: 03 Noi 2006, 23:41
Localitate: Bucuresti

de Pandy » 14 Aug 2007, 19:29

Testoasa mea si-a dat astazi ultima suflare cand am fost la veterinar cu ea ... chiar in bratele veterinarei :cry: :cry: :cry:. Daca stie cineva vreun pet-shop unde se mai gasesc (sau este sezonul in care nu se gasesc pentru ca nu am gasit deloc) sa imi zica si mie
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Florin » 15 Aug 2007, 07:37

Imi pare rau! :cry: Nu ti-a zis de ce a murit??? Testoase nu prea mai gasesti acum!
O testoasa de peste 7 ani...!! :D
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 874
Membru din: 18 Noi 2006, 09:51
Localitate: Ilfov, Buftea

de Pandy » 15 Aug 2007, 08:50

Nu stia nici ea prea bine pentru ca avea o rana la picior si probabil de la ea se infectase in tot corpul ... gatul in avea umflat , de ce nu se mai gasesc, din cauza problemei de la Cluj? :cry:
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Florin » 15 Aug 2007, 10:33

Deschide un topic pentru ca o sa fim off topic aici!
O testoasa de peste 7 ani...!! :D
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 874
Membru din: 18 Noi 2006, 09:51
Localitate: Ilfov, Buftea

de Mojave » 15 Aug 2007, 11:25

Imi pare foarte rau, Pandy :(
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 73
Membru din: 03 Noi 2006, 23:41
Localitate: Bucuresti

de Adriana » 27 Aug 2007, 14:35

Si mie imi pare foarte rau pt testoasa ta, Pandy!!! :(
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 81
Membru din: 25 Iul 2007, 11:44
Localitate: Bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori