Testoasa Racita!

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Testoasa Racita!

de Iovanut Alin » 16 Noi 2012, 19:21

Buna, dupa cum spune si titlul, am o testoasa racita. Stranuta/tuseste de 2 zile si nu are pofta de mancare, sunt convins ca are nevoie de antibiotice, ma puteti ajuta voi mai departe? sa imi spuneti daca gasesc asa ceva in farmacii, si cum trebuie sa le administrez, Nu as vrea sa o duc la veterinar, pentru ca stim cu totii in ce situatie sunt clinicile din tara...
''Try to leave this world a little better than you found it " Baden Powell
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 100
Membru din: 01 Apr 2012, 22:16
Localitate: Arad, Romania

de Sheppard » 16 Noi 2012, 20:15

1. Nu stiu daca antibioticele pentru animale se pot cumpara fara vreo reteta.
2. Nu stiu ce antibiotic ar fi mai indicat si in ce doza; nu imi mai amintesc ce i-a fost dat testoasei mele si oricum depinde de la caz la caz.
3. Daca nu ai mai facut injectii la testoase si nu ai vazut cum se face, nu recomand sa incerci, mai ales pentru ca de administrarea corecta a antibioticului depinde viata testoasei tale
4. Ce clinici? Nici nu cred ca avem clinici veterinare; e un topic cu veterinari cu experienta in tratarea testoaselor: http://www.testoase.com/topic8.html

Daca vrei sa se faca bine, un veterinar apt te va ajuta - e unul recomandat in topicul de mai sus chiar in Arad.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

de Iovanut Alin » 17 Noi 2012, 15:39

Mersi mult, am vorbit cu unul si luni sau marti voi merge cu ea . Crezi ca dupa ce se va face bine e ok daca imi voi pune testosii la hibernat stiu ca e cam tarziu ...
''Try to leave this world a little better than you found it " Baden Powell
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 100
Membru din: 01 Apr 2012, 22:16
Localitate: Arad, Romania

de Sheppard » 17 Noi 2012, 15:43

Dupa ce se insanatoseste testoasa eu zic sa mai astepti cel putin o luna pana sa o pui la hibernat pentru ca i-a mai secat din rezerve treaba asta.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

de Iovanut Alin » 09 Dec 2012, 01:12

Am fost cu testosul la vederinar, a primit o injectie si picaturi pt apa, le-am folosit doar o data si dupa o saptamana testosu a inceput sa fie activ si pofticios..Sincer chiar nu ma asteptam sa revina totul la normal chiar asa repede ...
''Try to leave this world a little better than you found it " Baden Powell
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 100
Membru din: 01 Apr 2012, 22:16
Localitate: Arad, Romania

de Sheppard » 09 Dec 2012, 01:56

Foarte bine. Eu zic totusi sa nu il mai pui la hibernat iarna asta avand in vedere ca a fost racit.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori
cron