Oare are ceva boala?

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Oare are ceva boala?

de Ovitzy » 07 Mai 2007, 09:33

broscuta mea Troti....are o mica mare problema.......de vreo 2 luni nu prea si-a deschis ochii.....nu stiu ce are...i-am luat picaturi pt ochi, i-am luat vitamine ce se baga in apa, i-am luat unguent....si degeaba.....de mancat mananca cu ochii inchisi......sta fff mult pe insula........ce sa fac?....astept raspuns...multumesc
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Mai 2007, 18:27
Localitate: Oradea

de diego » 07 Mai 2007, 15:47

Primul lucru pe care ar trebui sa-l faci ar fi sa mergi cu testoasa ta la un medic veterinar. Nu cred ca e o solutie buna sa ne dam fiecare cu presupusul. :roll:
Pagina de Facebook a forumului Testoase.com
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti

de Ovitzy » 07 Mai 2007, 16:14

ms.......o sa merg atunci cu ea sa vad ce zice
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Mai 2007, 18:27
Localitate: Oradea

de diego » 07 Mai 2007, 16:57

ochii ii sunt umflati? poate poti pune o poza pe forum
Pagina de Facebook a forumului Testoase.com
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti

de Ovitzy » 07 Mai 2007, 17:33

nu e umflata.....sunt putin intredeschisi...dar are un punctulet alb acolo langa pleoapa.....acum am obervat mai bine......o fi de la mancare?eu i-am adus din spania aquamix gammarus.....n-as crede ca ii de la asta....pt ca mananca cu pofta.......o sa vad acum:(...deja o am de un an
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Mai 2007, 18:27
Localitate: Oradea

de Monoceros » 08 Mai 2007, 00:04

In primul rand... trebuia sa folosesti functia <cautare> inainte de a deschide un topic cu probleme despre care s-au tot discutat; iar apoi daca expui o problema ar fi bine sa dai si detalii... de exemplu: in ce conditii este intretinuta, temperatura apei, frecventa schimburilor de apa, etc.
Eu nu pot sa iti recomand decat sa ridici temperatura apei la 28-29 de grade si sa o mentii constanta cu ajutorul unui incalzitor cu termostat; sa o duci la un veterinar de urgenta. Nu stiu cum te-ai simtii tu, daca ai fi inchis intr-o celula si "numai" dupa 2 luni de suferinta cineva incepe sa isi faca griji pentru sanatatea ta. :roll:
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori