Testoasa Bolnava?????

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Testoasa Bolnava?????

de pakymuk » 27 Feb 2012, 20:41

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti ce credeti ca ar putea avea testosul meu, acum cateva zile, l-am scapat din mana cand am vrut sa il bag in terariu, mentionez ca distanta era de aprox 10-15 cm, numai ca s-a lovit la buza si are o echimoza mica iar deatunci nu mai mananca si sta doar pe insula si doarme. In putinele momente in care intra in apa, casca in continuu si ii ies bule de aer, are momente cand ar vrea sa manance dar apuca mancarea si ii da drumu in apa( probabil ca il doare), am fost cu el la veterinar si mi-a dat antiinflamator si vitamine dar tot nu isi revine. Va rog ajutati-ma!!!!!!!
MUK are cam 3 luni, terariul este dotat cu filtru, incalzitor, lampa uv si bec pt incalzirea insulei, mancarea aste destul de variata( peste crud, inima de vita,gammarus,etc). Multumesc anticipat!
 
Mesaje: 3
Membru din: 19 Feb 2012, 15:14

de Sheppard » 27 Feb 2012, 21:35

Eventual pune o poza cu testoasa si zona respectiva. Ai putea sa mergi din nou la veterinar cu ea si sa ceri o radiografie pentru a verifica daca nu e rupta mandibula (dar de la inaltimea aceea ma indoiesc).
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

de pakymuk » 28 Feb 2012, 21:45

Multumesc pentru raspuns,dar ma indoiesc ca ar avea mandibula rupta, in acest caz ar fi trebuit sa nu mai manance deloc, dar dupa o jumatate de ora de la administrarea antiinflamatorului ciuguleste si el cateceva... va atasez o foto, sper sa fie relevanta, daca nu maine mergem iar la medic, multumesc!
 
Mesaje: 3
Membru din: 19 Feb 2012, 15:14

de pakymuk » 28 Feb 2012, 21:54

 
Mesaje: 3
Membru din: 19 Feb 2012, 15:14


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator