Sunt bolnave?

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Sunt bolnave?

de brunetzik » 10 Iun 2010, 21:54

Buna, am si eu o intrebare...de ceva vreme am observat ca una din broscutele mele sta mai tot timpul pe fundul apei..inainte insa era mult mai vioaie..inota, statea pe uscat..iar acum pare molesita..oare ii este cald? prea cald? apa are 28 grade...eu asm incalzitorul pus la 26 grade. Oare de ce sta asa? In schimb mananca...
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 21
Membru din: 17 Apr 2010, 19:55

de polar bear » 10 Iun 2010, 22:28

eu cand eram plecata o data in vacanta apa testoasei mele s-a murdarit rau de tot si statea numai la fund,speriata.nu o vedeam pe insula.
broasca ta poate sa fie stresata,sau la fundul apei este ma recisoara apa.sau calitatea apei este foarte proasta.acvariul tau cati litri are?(sper ca nu este bol dinacela din plastic)
lasa apa sa scada la 26 de grade.pe vremea asta poti sa inchizi incalzitorul ca este foarte cald sau pui incalzitorul pe 24 de grade.
asteapta si raspunsurile celorlalti utilizatori.
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 128
Membru din: 17 Dec 2009, 19:14
Localitate: Bucuresti

de diego » 11 Iun 2010, 19:21

Acvaterariul este dota cu insula si lampa? Totusi daca mananca, e bine. Supravegheaz-o in continuare iar daca observi si alte modificari de comportament da-ne de veste.
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti

de brunetzik » 14 Iun 2010, 20:22

Pai volumul apei este de 12-13litri. Are si insulita si lampa...acum le-am schimbat apa si se pare k sunt mai vioaie..le voi urmari pe parcurs. Multumesc pentru informatii!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 21
Membru din: 17 Apr 2010, 19:55


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 5 vizitatori
cron