Urgent!ii iese ceva negru

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Urgent!ii iese ceva negru

de ioana88 » 28 Apr 2010, 19:49

Broscutei mele ii iese ceva negru de sub coada,la inceput credeam ca vrea sa isi faca treburile dar este ceva mai solid ,ii iese destul de mult si apoi trage inapoi in ea, se chinuie sa dea afara dar nu poate,este ceva negru intr-o pielita albicioasa !Am pus un filmulet,sper sa mearga!A mai patit cineva asa ceva?Ce ar putea fi?Mentionez ca broscuta are aproximativ 2 ani,este de Florida si este crescuta in conditii bune
Am pus un filmulet pe contul meu de you tube cu ea,acesta este adresa : http://www.youtube.com/watch?v=hc4zTjI579o
Astept raspuns,va multumesc
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 17
Membru din: 05 Mai 2009, 16:48

de davidk » 28 Apr 2010, 19:53

Cred ca este vorba de prolaps, adica ii iese cloaca afara. Sa nu cumva sa atingi sau sa ranesti acel tesut! Uneori, stresul puternic poate produce asa ceva. Animalul nu isi da seama, nu stie ca este cu "matele" afara si este foarte expus la ranire sau la infectii.
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 117
Membru din: 11 Iun 2009, 12:08
Localitate: Bucuresti

de ioana88 » 28 Apr 2010, 19:56

Multumesc mult,asa a zis si veterinarul si a zis ca este cam riscant sa o anestezieze ca sa o trateze,am pus si un filmulet,mai am o broscuta mai mica care sta cu ea in acvariu,este molipsitor?pana acuma ii iesea doar cand o spalam si era mai speriata dar acuma a inceput sa ii iasa si in acvariu,este si destul de agresiva iar broscuta cea mica a muscat-o de cateva ori ,poate sa fie si din cauza asta?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 17
Membru din: 05 Mai 2009, 16:48

de davidk » 28 Apr 2010, 19:59

Nu o mai spala, daca se streseaza asa rau.
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 117
Membru din: 11 Iun 2009, 12:08
Localitate: Bucuresti

de OsDeRos » 29 Apr 2010, 02:33

aia e putza.. a mea a patit lafel cand a vazut un cap de peste (caras) .. anuk cred ca poate sa confirme.. testosu lui se excita cu`o piatra
Acvariu: 100x40x40; Filtru: Tetratec EX700; Resun Sp-2500 - ptr recircularea apei. Incalzitor: Tetratec 100w; Incalzire insula: bec normal 60w; Lumina: Reptil Glo 5.0
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 704
Membru din: 26 Aug 2008, 14:39
Localitate: jegosul bucuresti

de am3Lya » 22 Mai 2010, 12:51

e fetita sau baietel ?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 25
Membru din: 06 Oct 2009, 20:06

de ioana88 » 22 Mai 2010, 13:07

nu stiu sigur,mai am una mai micuta care sper ca e fetita ,problema e ca la inceput cea mica o musca pe cea mare,credea ca e mancare,am surprins-o muscand-o de labuta din fata sau chiar de bot,dupa o vreme cea mare a devenit agresiva,o urmareste pe cea mica prin acvariu constant,cand se intalnesc isi intinde labutele din fata si le scutura inspre cea mica!de cand stau separat cea mare nu a mai avut probleme,nu am mai vazut-o sa-i iasa pe afara tesuturile acelea(prolaps) dar cea mica a devenit mai lenesa,nu mai mananca decat pesti uscati si parca e suparata mereu
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 17
Membru din: 05 Mai 2009, 16:48


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
cron