Cred Ca Broscutza Mea E Blonava

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Cred Ca Broscutza Mea E Blonava

de Jazz si Jincks » 14 Mar 2010, 20:43

Buna, Am si eu doua broscutze: Jazz si Jincks.Pe Jazz lam luat in 10.02.2010 iar pe Jincks in 23.02.2010.
Jicnks e foarte mancacioasa, agitata si activa iar Jazz e opusul... :? Nu mananca, numai o data am vazuto, nu se prea misca si cred ca e bolnavioara :cry: deoarece, cand sta in apa, nu o pot intoarce cu burtica sus ca pe cealalta , si sta pe o parte. Pe deasupra cred ca are si o problema la ochi, dar nu sunt sigura, deoarece cand ii atinge ceva ochii, pe unul il tine vreo 2 minute inchis , dupa aceea il deschide. Mie tare frica si nu vreau sa moara :cry: pentru ca o iubesc tare mult...VA ROG AJUTATIMA

yOyO*
 
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mar 2010, 16:52

de Pandy » 14 Mar 2010, 20:59

Sa o intorci cu burtica in sus ? Si mai ales sub apa ?
De ce ai face una ca asta ?

Broscutele testoase nu pot sta cu plastronul (burta) in sus deoarece se sufoca, iar daca stau sub apa asa riscul de inec este foarte mare
O femela (8 ani), un mascul (8 ani); Acvarii: 80x35x40, 80x35x40; Filtre: JBL CristalProfi GreenLine e401, Tetratec EX700; Incalzitoare: AquaEl 100 W, AquaEl 100 W Iluminare: ReptiGlo 5.0 compact
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Jazz si Jincks » 14 Mar 2010, 21:02

Pandy scrie:Sa o intorci cu burtica in sus ? Si mai ales sub apa ?
De ce ai face una ca asta ?

Broscutele testoase nu pot sta cu plastronul (burta) in sus deoarece se sufoca, iar daca stau sub apa asa riscul de inec este foarte mare

Am facut o data asta din greseala si mam mirat ca Jazz mereu cand sta in apa normal adica cand se da jos de pe plaja sta intro parte
 
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mar 2010, 16:52

de Zozy and BuBu » 17 Mar 2010, 19:26

Deci, eu nu stiu ce ar putea avea. Nu am intalnit astfel de cazuri. Din cate stiu, cand sta intr-o parte are pneumonie... :? Am vazut-o cum sta cand am fost la tine... Nu stiu ce sa zic.
Graptemys Pseudogeographica Pseudogeographica - ZoZy (2 ani)
Trachemys Scripta Elegans - BuBu (2 ani)
Trachemys Scripta Elegans - Callie (2 ani)
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 49
Membru din: 05 Mar 2010, 22:07
Localitate: Alba Iulia


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
cron