Carapace mai ... altfel

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

de BeAtOfMyHeArT » 19 Mai 2009, 18:54

Pandy scrie:
BeAtOfMyHeArT scrie:am si eu o intrebare..poate pandy ma poti ajuta...am fost la vet si mi-a spus sa o dau cu vitamina a uleioasa pe carapace...nu are nimic carapacea ei...e pui si arata bine..dar asa mi-a zis..m-am conformat insa am uitat s aintreb de cate ori trebuie sa ii dau...zilnic?de cateva ori pe lun...?daca ii dau zilnic pateste ceva?


Eu ti-as zice sa dai mai degraba decat vitamina A uleioasa, cu complexul de vitamine de la Vita-Kraft sau Vita-Plus (ambele au aceleasi vitamine printre care si A, dar si D3 care ajuta intarirea si dezvoltarea normala a carapcei). Nu stiu de cate ori trebuie sa dai, dar zilnic nu cred ca ar face bine. Ceea ce ti-am recomandat eu se da la 1-2 saptamani.



multumesc pandy...o sa ii iau...si da acum ma rezum la 1-2 ori pe saptamana sa ii ung carapacea :D
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 32
Membru din: 27 Apr 2009, 12:07

de Pandy » 19 Mai 2009, 20:11

BeAtOfMyHeArT scrie:multumesc pandy...o sa ii iau...si da acum ma rezum la 1-2 ori pe saptamana sa ii ung carapacea :D


Nu 1-2 ori pe saptamana ci odata pe saptamana, eventual la doua saptamani
O femela (8 ani), un mascul (8 ani); Acvarii: 80x35x40, 80x35x40; Filtre: JBL CristalProfi GreenLine e401, Tetratec EX700; Incalzitoare: AquaEl 100 W, AquaEl 100 W Iluminare: ReptiGlo 5.0 compact
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

Anterior

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
cron