Bataie intre specii?conjunctivita? grasime?

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

de Nefardy » 20 Mar 2009, 21:32

nu mananca, dar cu ochii si-a revenit. :)
nu m-am mai chinuit cu picaturile cu ea azi....cand m-am dus la acvariu statea cu capatana afara si se uita la mine (pana i-am pus picaturi)
inca n-a mancat nimic, dar pare mai vioaie, a reusit sa-mi zgarie cu succes ecranul la telefon...
dar cu dieta sunt probleme...hai ca asta micuta e bolnava, dar cealalta? i-am dat carne de pui, nici nu s-a uitat la ea...morcovu...cu ala am pacalit-o cu gamaros, i-am dat din mana si l-a luat si pe-ala...da la dat afara fara sa-l mestece macar....
cu carnea trebuie tot asa sa le pacalesc ca sa guste? ca nu le tenteaza nimic in afara de paharu lor cu gamaros....
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 21
Membru din: 12 Aug 2008, 17:57

Asa mi se intampla si mie

de Tarty » 15 Iun 2009, 10:32

da, cam asa e si la mn, doar k ale mele nu se bat, dar si a mea, are cv la ochi, o grasime si pupila nu se vede prea bine, habar n-am ce are, s-ar putea sa fie conjuctivita nu stiu, si mie frica, daca a orbit??? kand o vad imi vine sa plang, ma puteti ajuta??? va rog!!!! :!: :(
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 44
Membru din: 23 Dec 2008, 14:06

de Tarty » 15 Iun 2009, 12:15

si a mea mananca
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 44
Membru din: 23 Dec 2008, 14:06

de abruzzica » 15 Iun 2009, 14:28

tarty s ar putea sa fie conjunctivita...din ce spui tu :? asa ca stii ce ai de facut deocamdata....da o cu elixir pe pleoape...
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 71
Membru din: 27 Sep 2008, 11:40

de Nefardy » 16 Iun 2009, 17:41

ale mele si-au revenit complet....
Cea mare, in urma cu 3-4 zile, o sacaia un ochisor....O durea cand il deschidea. I-am pus picaturile ramase de la cea mica si a doua zi am gasit-o vesela si vioaie.
Incearca cu Oculoforte....sunt foarte bune. Cea mica a fost asa bolnava ca veterinarul mi-a spus c-am adus-o prea tarziu...si acum si-a revenit complet :)
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 21
Membru din: 12 Aug 2008, 17:57

de twinkie » 17 Iun 2009, 16:40

super, bravo, pff ce bine ca au scapat. bun de stiut oculoforte asta, doamne fereste, nu vezi cu doctorii astia. de unde l-ai luat? e special pt testoase?
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 112
Membru din: 22 Noi 2006, 13:17
Localitate: Bucuresti, Dr.Taberei

de ATLANTIC » 18 Iun 2009, 08:37

fiti atenti ca nu prea e de gluma!
!i LoVe BaBy TuRtLeS!
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 131
Membru din: 14 Mai 2009, 09:07
Localitate: BUCURESTI

de Nefardy » 24 Iun 2009, 21:05

l-am luat chiar de la veterinar....
Are un magazin, Animax. Daca stai in Bucuresti, pe Iancului e clinica, chiar unde scrie Animax. Mai e una, dar din cauza doctorului de-acolo era sa-mi moara o broscuta
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 21
Membru din: 12 Aug 2008, 17:57

de BeAtOfMyHeArT » 25 Iun 2009, 00:46

spune ne te rog care e prima clinica...unde spui ca era sa-ti moara broscutza din cauza doctorului de acolo?e bine de evitat
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 32
Membru din: 27 Apr 2009, 12:07

de Nefardy » 30 Iul 2009, 19:25

nu mai stiu ce sa ma fac cu broscuta mai mica...iar a patit ceva
am gasit ieri niste dungi pe burta, si unele chiar rosii...
E vioaie si mananca, dar dungile alea tot sunt si nu avea in ce sa se loveasca.... :(
am niste poze pe-aici:
Imagine
Imagine
in a doua poza in stanga sus sunt rosii, desi nu se vad prea bine
stiu ca pozele sunt cam neclare dar nu statea
nu are cheaguri? sau alte probleme de piele? nu pare s-o doara ceva dar...
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 21
Membru din: 12 Aug 2008, 17:57

Anterior

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori