URGENT!!! ragaie sub apa si nu papa!!!

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

URGENT!!! ragaie sub apa si nu papa!!!

de Cristina JOLDIS » 31 Oct 2008, 22:40

Ce sa ma fac cu broscuta mea? Are 4 luni si de ieri nu mai vrea sa pape... Nu are ochi umflati, am incercat toate felurile de papica...cruda sau uscata...dar nimic. Isi mai inchide ochii sub apa...si ragaie destul de mult sub apa. Of... asa imi e de mila de ea! E weekend si numai pe luni as putea sa ajung cu ea la veterinar... ce ma fac???
Va rog sa-mi dati un sfat... Multumesc!
Cristina
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 30
Membru din: 18 Iun 2008, 16:51
Localitate: CLUJ

Mergi Maine La Pet-shop

de robyroby » 31 Oct 2008, 22:59

Mergi maine dimineata la un pet-shop si cumpara un VITA-PLUS pt testoase.Da-o cu ea pe ochi timp de o saptamana si apoi o sapt-1 pauza si tot asa ... Sa speram ca ti-am fost de folos :D
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 157
Membru din: 27 Oct 2008, 11:37
Localitate: Alba Iulia

...

de Cristina JOLDIS » 31 Oct 2008, 23:06

Am Vita Plus... si ii dau destul de des pe ochisori... Dar de ce ragaie sub apa???
Cristina
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 30
Membru din: 18 Iun 2008, 16:51
Localitate: CLUJ

de diego » 01 Noi 2008, 10:11

Nu prea inteleg, cum adica ragaie sub apa? Descrie mai exact gesturile pe care le face
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti

de Cristina JOLDIS » 01 Noi 2008, 11:19

Pai...parca da aerul afara...scoate bulbuci de aer... Face asa tot la 3-4 minute. Acum dimineata iarasi am incercat sa-i dau papica, dar nu vrea nimic. Cealalta broscuta pe care o am, papa de numa'. A avut si el o perioada de greva foamei 2 zile, saptamana asta, dar nu mi-am facut griji...pentru ca a durat putin... si el e mai fortos. Tesa e slabuta si acum nici nu papa... Inoata, se urca pe piatra sa stea la "soare" , dar... nu papa deloc. Acum le schimb apa... sa nu fie o problema cu aceasta... Altceva nu stiu ce sa mai fac.... I-am urcat temperatura la 29 de grade.
OfF!!!!
Cristina
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 30
Membru din: 18 Iun 2008, 16:51
Localitate: CLUJ

:(

de Cristina JOLDIS » 01 Noi 2008, 12:39

Am fost cu broscutele la medic.... Cea care nu papa...e bolnavioara. A primit niste injectii. A inceput un tretament si luni trebuie sa merg iarasi cu ea. Doctorul a zis ca are sanse mari sa scape ca e puternica, doar ca...:(
Cristina
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 30
Membru din: 18 Iun 2008, 16:51
Localitate: CLUJ

Re: URGENT!!! ragaie sub apa si nu papa!!!

de Gabi » 22 Noi 2008, 14:43

Cristina JOLDIS scrie:Ce sa ma fac cu broscuta mea? Are 4 luni si de ieri nu mai vrea sa pape... Nu are ochi umflati, am incercat toate felurile de papica...cruda sau uscata...dar nimic. Isi mai inchide ochii sub apa...si ragaie destul de mult sub apa. Of... asa imi e de mila de ea! E weekend si numai pe luni as putea sa ajung cu ea la veterinar... ce ma fac???
Va rog sa-mi dati un sfat... Multumesc!



Pai cam asa face si bubica al meu :shock: .Eu am crezut ca-i cv normal.Dar de mancat mananca tot ce-i dau :? .E vreo problema daca ragaie?:-?.Ce ti-a spus medicul?Sau ca mai inchide ochisorii?:-s.Bubica ii inchide de mult.Eu credeam k-i inchide cand vb eu cu ea:D.Credeam ca se rasfata :? .Dar acum dupa ce am citit :( .Sau daca deshide gurita...e cv normal?Mi-a spus un fost crescator de broscute ca-i este fomita.Si nu mi-a refuzat niciodata mancarea.Tinanad cont ca-i dadeam si de 4-5 ori p e zi :? .Eu la inceput credeam ca vb cu mine .M-am gandit ca incerca micuta de ea sa spuna si ea cv pe lb ei, dar nush ce sa mai zic :|
un bubu mic si rasfatat :mrgreen:
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 12
Membru din: 24 Aug 2008, 17:23
Localitate: Slatina

de J.F.Krist » 23 Noi 2008, 21:20

Meamaaaa, ragaieli. M-a bufnit rasul. Nu v-a trecut prin cap ca poate doar scoate aerul afara?

Apropo, da-i in continuare de 4-5 pe zi de mancare si vei avea un testos obez.
How very important it is to bring about in the human mind the radical revolution. The crisis is a crisis in consciousness, a crisis that cannot anymore accept the old norms, the old patterns, the ancient traditions.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 41
Membru din: 21 Noi 2008, 10:45

de 123abc » 07 Dec 2008, 17:11

si ale mele scot bule asa sub apa dar nu imi fac griji ca mananca :P :P
2 broscoi nebuni de legat(Rafaelo si Piticu')
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 48
Membru din: 07 Noi 2008, 16:51


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator