Brsocuta mea e bolnava

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

Brsocuta mea e bolnava

de qwerty10 » 26 Oct 2008, 14:42

Broscuta mea nu mananca de cateva zile si astazi avea si ochii rosii si coada umflata (nu putea sa si-o retraga sub carapace). Am fost cu ea la medic si i-a facut un antibiotic. Imediat dupa injectie i-a iesti din sfincterul anal o protuberanta de culoare maronie (am uploadat si o poza). Se misca foarte putin si sta in apa intr-o pozitie oblica. Va rog dati-mi un sfat cat mai rapid pentru ca imi este teama pentru viata ei.
PS : Broscuta sta in apa cu alte 2 broscute. Sa o pun separat ?

ImagineImagine
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Oct 2008, 14:43

de dragonflyyy8 » 26 Oct 2008, 14:50

of salacuta :(((
sper sa se faca bine.
mami ma iubeste si ma da mereu cu ulei pe carapace!!!

.
accesorii handmade ptr toate gusturile :X
http://accesoriidragonfly.blogspot.com/
Avatar utilizator
Testos meserias
Testos meserias
 
Mesaje: 377
Membru din: 11 Apr 2008, 15:31
Localitate: brasov

de qwerty10 » 26 Oct 2008, 16:26

Testoasa mea se simte din ce in ce mai rau. Nu isi poate misca membrele inferioare si nu reactioneza la atingeri. Ce poate fi acea protuberanta care arata ca un organ (am uploadat si o poza) ? Ce as putea sa fac ? Va rog foarte mult cine poate sa ma ajute sa imi raspunda.
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Oct 2008, 14:43

de diego » 26 Oct 2008, 16:39

http://www.testoase.com/viewtopic.php?t ... 086b5675bc vezi daca gasesti aici cateva din simptomele testoasei tale.
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti

de PYF » 16 Ian 2009, 17:39

salutare... am 2 testease de florida....fata si baiat...cam 15cm (carapacea) prima data a facut fata conjunctivita....am fost la veterinar...si mi-a dat sa-i fac injectii cam 7 zile. si s-a revenit....nu in totalitate...dar e bine....porma a facut si baiatul....dar la el e mai grav....i-am facut 10 zile injectii ...si nicio imbunatatire...din contra...parca mai rau s-a imbolnavit..... nu a mai mancat de vreo 3 saptamani....numai deschide ochii de loc.....si nu prea se misca....unde il pun acolo sta.....ce sa-i fac? sunt disperat...plizz help
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 57
Membru din: 13 Iul 2007, 18:03
Localitate: Bucuresti

de diego » 16 Ian 2009, 21:48

La ce doctor ai fost? Incearca si la Dr. Laurentiu Tudor

Facultatea de Medicina Veterinara
- Dr. Laurentiu Tudor - Consultatii, tratamente, radiografii
- accesul ?n clinici se realizeaz? doar prin punctul de GARD?-TRIAJ din strada Dr. Staicovici (vis-a-vis de Arenele BNR si MAPN)

asta daca nu e prea tarziu pt testoasa ta
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
cron