Hrana testoaselor

Discutii despre alimentatia testoaselor.

Moderator: Sheppard

Hrana testoaselor

de polar bear » 18 Iun 2010, 18:07

in acest topic toata lumea trebuie sa isi zica meniul testoaselor lor.
consider ca acest topic poate fii util unor utilizatori, care nu stiu cu ce sa isi mai hraneasca testoasele sau le hranesc cu o mancare prea saraca.
incep eu:

Luni:inima de vita

Marti:reptomin

Miercuri:rame

joi:raffy-baby gran

vineri:castravete

sambata:grammarus

duminica:-inima de vita

p.s.daca vreun moderator sau admin vrea sa-mi inchida/stearga mesajul din cauza faptului ca poate fii vorba despre acelas lucru si pe topicul:meniul testoaselor,sau in alt topic,sau sa-mi dea vreun avertisment ii rog ca inainte de a face asta sa-mi trimita un mesaj privat si le explic acolo ce si cum,fiindca inainte de a deschide acest topic m-am gandit destul de mult la deschiderea lui.
Ultima oară modificat de polar bear pe 18 Iun 2010, 19:57, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 128
Membru din: 17 Dec 2009, 19:14
Localitate: Bucuresti

de diego » 18 Iun 2010, 19:43

O prima observatie ar fi ca le dai prea des de mancare, pana la varsta de 2 ani poti sa le hranesti o data in zi, dupa 2 ani o masa la doua-trei zile e de ajuns
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti

de polar bear » 18 Iun 2010, 19:53

deci e prea des.nu stiam foarte bine cand trebuia sa le dau o data pe zi si ma gandeam sa le dau la varsta de un an-un an jumate :book: ,deci sa inteleg ca le pot sa si acum.bine,am facut pe foaie un meniu si pentru acea perioada cand vor manca o data pe zii >:Dlook :)( .e,lasa,modific acuma mesajul :D
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 128
Membru din: 17 Dec 2009, 19:14
Localitate: Bucuresti

Hrana

de jago » 19 Iun 2010, 20:51

Testoasele mele ( proaspat mutate in curte) , au parte in general de hrana aproximativ la 3-4 zile. Aceasta variaza intre inima de vita (cruda) , pesti albi, creveti... iar azi am incercat ceva nou :D le'am pus un caras micut in acvariu, cam de 4-5 cm, ce de alergare prins acvariu... pana l'au prins :D si l'au facut bucati :D
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 29
Membru din: 23 Aug 2009, 22:11
Localitate: Satu Mare


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator