URGENT!Oare o fi bine?

Discutii despre alimentatia testoaselor.

Moderator: Sheppard

URGENT!Oare o fi bine?

de blablalou » 06 Oct 2009, 19:52

Am o brosutza testoasa de apa de un an si 3 luni. Are 10 cm diametru. Bunik mea ii da de mancare de vreo 10 ori pe zi. Mananca sunca si vreo10-20 crevetzi. Eu personal am auzit ca nu e bine! Am incercat sa o opresc, dar nu am reusit. Ce i se poate intampla? Am observat k s a ingrasat langa membre. Daca nu ii da nimeni de mancare incepe sa se agite, iar bunica nu poate sa i reziste. :?:
I love my little turtle!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 11
Membru din: 18 Aug 2008, 11:20

de OvidiuRogalski » 06 Oct 2009, 20:07

acum sincer,tie crezi ca ti-ar face bine sa te indese cineva cu mancare de 10 ori pe zi!?!?! :? :shock: :lol: Te rog,pentru binele broscutei ,da-i de 2 ori de mancare pe zi!sunca?!sunca are sare!nu ii mai da!si mai variaza meniul!


PS:ai acvariu,filtru incalzitor bec,etc?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 86
Membru din: 19 Iul 2009, 18:12
Localitate: Prafuitul Bucuresti

de OsDeRos » 06 Oct 2009, 21:22

ps: si eu sunt un testos care`mi place sunca. ma poate infia si pe mine? :newangel:

ma mir ca baga atat in ea testoasa. ale mele cand sunt prea grase refuza singure mancarea. 1 peste uscat si 20-30 garamus la o masa si tot nu mananca tot.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 704
Membru din: 26 Aug 2008, 14:39
Localitate: jegosul bucuresti

de danutza » 08 Oct 2009, 13:31

de unde luati voi peste uscat? broscutele mele refuza sa mai manance carne prospata de orice fel, in schimb mananca pestele uscat din meniul saptamanal cu o maree lacomie si nu gasesc pe aici pe la mine :(
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 19
Membru din: 27 Mar 2009, 21:45
Localitate: rm sarat

de blablalou » 15 Oct 2009, 18:04

OvidiuRogalski scrie:acum sincer,tie crezi ca ti-ar face bine sa te indese cineva cu mancare de 10 ori pe zi!?!?! :? :shock: :lol: Te rog,pentru binele broscutei ,da-i de 2 ori de mancare pe zi!sunca?!sunca are sare!nu ii mai da!si mai variaza meniul!


PS:ai acvariu,filtru incalzitor bec,etc?


am acvariu si incalzitor... fara bec dar il tin la soare... filtru:ii schimb apa zilnic
ms pt raspuns oricum
I love my little turtle!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 11
Membru din: 18 Aug 2008, 11:20

de danutza » 15 Oct 2009, 19:24

nu este bine sa ii schimbi apa zilnic, din orice punct de vedere.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 19
Membru din: 27 Mar 2009, 21:45
Localitate: rm sarat


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
cron