AJUTOR URGENT!!!

• europeana (Emys orbicularis)
• carapace moale (Trionyx ferox)
• testoasa cu gatul lung (Chelodina longicollis)

Moderator: Sheppard

AJUTOR URGENT!!!

de broscuta_crisu » 03 Feb 2010, 00:08

am doua testoase:( dar nu stiiu ce sa fac cu ele...ce temperatura trebuie sa aiba apa?:( au incalzitor dar am impresia k e rece apa:( si una e bolavioara are nuj ce la ochisori:( si cine mi lea dat a zis ca e asa de 2 sapt si nu papa:( cica are nevoie de injectii .... sunt scumpe?.... daca le vrea cineva le dau gratis dar fara acvariu ca nu-i al meu:( astept raspunsuri... sfaturi....

P>S> sunt din tm...
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 6
Membru din: 02 Feb 2010, 17:41

de crisss » 03 Feb 2010, 02:00

Trebuie urgent sa mergi la vet. pt. injectii , nu sunt scumpe (2.50 ron),in cazul tau ridica temperatura apei la 28 grade, sper sa se faca bine.
Intra pe boli si tratamente si citeste topicurile care te intereseaza, te vor ajuta.
Bafta!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 20
Membru din: 06 Ian 2010, 23:05

de curly » 03 Feb 2010, 11:40

si mie mi-a racit broscuta acum cateva luni ca nu avea incalzitor si tot asa, nu mai manca si statea cu ochii inchisi mereu si nu mai era activa. Am dus-o la un medic veterninar, ia facut injectii, am cumparat incalzitor, mi-a dat o crema pentru ochi, si acum e mult mai bine.

Sfatul meu: nu te grabi sa le dai, e pacat :(
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 28
Membru din: 25 Oct 2009, 18:42
Localitate: bucuresti

de broscuta_crisu » 03 Feb 2010, 12:51

oooo stiu ca e pacat :oops: le am de ieri si mie drag de ele... dar am bacul anu asta si na e responsabilitate in plus :cry: ..... si pe langa asta...am si o catzea Bella care are nevoie de ingrijire... si e tare geloasa :lol:
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 6
Membru din: 02 Feb 2010, 17:41

de curly » 03 Feb 2010, 15:47

am inteles. u de und ai zis ca esti??
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 28
Membru din: 25 Oct 2009, 18:42
Localitate: bucuresti

de Home » 03 Feb 2010, 18:12

Orice s-ar intampla ,ma refer in caz ca nu vrea nimeni sa le ia, sfatul meu este ai grija de ele si nu le da pe riu pentru ca este pacat de ele si gandeste-te ca sunt si ele niste fiinte nevinovate si nu au avut nici o vina ca au nimerit la tine in casa.Eu am 2 broscute.un pisoi si pesti si am mai multe decat u pe cap si nu ma refer la animale ci la probleme si am grija de ele pentru ca pe langa faptul ca tin mult la toate este si o responsabilitate pe care mi-am creat-o atunci cand le-am cumparat.Sper sa nu te superi ca mi-am permis sa-ti dau sfaturi. :)
In viata risipim ani,iar la moarte cersim clipe!!!N.Iorga
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 57
Membru din: 23 Feb 2009, 18:37

de broscuta_crisu » 03 Feb 2010, 20:09

Curly Sunt din Tm....


Pt Home.....am grija de ele si mi-s dragi :D .... le-am si botezat:)) .... si promit ca am sa caut un stapan care sa aiba grija de ele :D


mss la toti pt sfaturi >:D<
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 6
Membru din: 02 Feb 2010, 17:41


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator