Testoasele de uscat- etica, legalitate, conservare

• dobrogeana - Hermann (Testudo hermanni)
• greaca (Testudo graeca ibera)

Moderatori: Sheppard, tibor.sos

de vic » 21 Aug 2010, 21:42

Tibor, ai atins apogeul... desi exista si mai rau, recunosc.
Unde vezi tu amenintari subtile?
Ai dreptate, ultima reactie a cretinului este de a recurge la violenta sau ceva in legatura cu violenta atunci cand se simte depasit, dar aici nici nu a fost vorba de vreo "subtilitate" :lol: :lol: :lol: . Crezi ca sunt atat de rudimentar incat sa te amenint? Si in public? Cu violenta fizica? Hahahaha! Esti ridicol, Tibi... dar stii si tu ca nu asta era mesajul, ai gasit doar pretextul sa chirai victimizat sperand ca voi fi perceput si de altii asa cum doresti tu. Nu ti-a reusit- mai incearca.
Nu ai fair-play- desi nu-mi placi, aici chiar ai atins o limita a ceea ce tolerez... puteai sa-mi fii antipatic, dar sa mai am inca vreo forma de consideratie pentru tine- ai pert'o si p-asta.

"nici nu mai scriu cum, ca as fi la fel ca tine, si nu vreau"
... nu poti, Tibi, si faptul ca nu vrei e irelevant. Nici cu toata vointa ta nu vei putea. Nici nu vei recunoaste vreodata ca ai vrea- si vei intelege ce vreau sa spun, daca ai noroc vreodata... hmmm... poate revelatia va durea- dar sa stii ca un adevar, chiar dureros, e preferabil unei iluzii; da, tot noroc se cheama pana la urma.
Eu insa recunosc ca as vrea sa fiu ca tine- dar ma refer strict la profesie. Vei avansa, vei avea un nume- dar ce folos? Si Mr. N. are, "expertul" in creaturi solzoase... si nimeni nu-l respecta!! Acum, conform stilului tau nobil, da fuga si paraste-ma lui N.(daca il cunosti), cum ai facut cu cei de la Life si cu "amenintarile" :lol: :lol: :lol: .

Nu esti moderator? Mda, nu e singura calitate pe care n-o ai, desi in titulatura poate fi indicata :wink: .
Aici se incheie dreptul meu la replica, fiindca era necesar- nu puteam sa te las sa fii tu gentlemanul si eu golanul violent, thank you very much for trying...- si sper ca tot ce tine de tine si sabotarea sistematica a topicului meu de catre tine se incheie AICI.

Hai s-o scurtez, ca e tarziu si am venit de la munca:
- nu putem colabora cu testoasele;
- nu te mai bagi in absolut nici un topic deschis de mine sau la care particip, daca nu o faci in maniera constructiva; am convenit cu Diego sa nu te insult, inteleg ca acelasi solicitare ai primit-o si tu; daca nu te conformezi, voi avea si eu ceva de solicitat, dar in maniera justificata, nu ca rafuiala personala cum a fost "reclamatia" ta. Din partea mea, tot ce a deviat de la ideea initiala a topicului meu se incheie AICI. Se va vorbi doar de testoase, si conditia de a nu interveni malitios sau doar din lipsa de ocupatie se va aplica si altor participanti. Unul de fapt, pana acum.
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 243
Membru din: 28 Mai 2009, 11:07
Localitate: Bucuresti

de tibor.sos » 22 Aug 2010, 09:06

la ce te asteptai, diego, decat la aceeasi continuare? oricum nu am mai citit doar aspecte din ultimele postari ale acestui individ (pare cam hm...), care pare ca dupa ce ma anunta ca stie unde locuiesc, vrea sa si limiteze unde postez eu, auzi la el... ca pana la urma ce a facut: a adus jigniri, o multime (a incercat el pana la un nivel de spita joasa, cui pasa, poate pe un teren de joaca...) si pentru ce? pentru a contraacara o subliniere a incapabilitatii unei sperate actiuni de ai lui (observata si de altii, normal) si a unei atitudini cu care a afisat aceasta sfintenie a activitatii lui. atat, restul... apa chioara...

un tip care crede ca l-am parat :lol:, asta e foarte buna, cica nu ar fi o multime de forma si continutul lui, care se arunca in astfel de provocari fata de Life... :lol:

no, am si alta treaba decat sa ma duelez cu o fantoma cu probleme... bafta...
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 347
Membru din: 22 Dec 2006, 21:19

de vic » 22 Aug 2010, 18:03

Dle Sos, nu te supara, dar am dreptul la replica, nu? Dta contiunui insa in aceeasi maniera. Nu am nimic cu LIFE, nu fac parte din vreun grup care-i denigreaza, si nici nu stiam decat de "sablonul" comun al acestor organizatii eurofage.
Vrei sa ai ultimul cuvant? OK.
Iti atrag insa atentia ca iarasi nu ai oferit nici o observatie de ordin tehnic sau stiintific, spre deosebire de mine, in modestele mele interventii. Eu nu ma mai pretez la a raspunde niciunei provocari. E evident ce doresti dta si nu-ti mai fac jocul.
Si nu trebuia sa te limitez eu- desi pe unele forumuri pe care mai activez erai zburat demult- ci bunul simt propriu... Repet, fie sa ai dta ultimul cuvant- suport sa fie si insulta, ca nu iese din registrul anterior si sunt imunizat. E bine si asa.
Acum ca dta ai si alte treburi, astept sa te tii de cuvant- fantomele ar fi incantate s-o faci. Indreapta-te dta spre lumina si lasa-le pe ele in intunericul ignorantei lor. Nu cred ca le vei lipsi dureros de mult...
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 243
Membru din: 28 Mai 2009, 11:07
Localitate: Bucuresti

de davidk » 22 Aug 2010, 19:32

Vic asta e incredibil! N-am mai vazut atata tupeu si crasa nesimtire de mult! Parca vad aici una din acele emisiuni tip "reality show" cu scenariu aranjat, in care unu' sare la cearta din orice.
Eu nu cred ca aici mai au loc nici macar 2 cuvinte "de ordin tehnic sau stiintific".
Hai, omule, mai da-i o pauza lui Tibor si mai jignestesi pe altii, caci asta stii sa faci cel mai bine. Stiu ca poti!
Hai, ca acusica se inchide topicul si nu mai apuci.

E devarat ca acum acest topic e singurul activ din sectiunea Testoase de Uscat, dar, sincer, mizeriile de aici strica toata sectiunea. As intreba moderatorii, de ce nu se inchide putregaiul asta ilogic? Merita? Ce invatam de aici? Ca unii oameni chiar persevereaza la infinit in ura cu care incearca sa isi IMPUNA ideile tampite?
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 117
Membru din: 11 Iun 2009, 12:08
Localitate: Bucuresti

de vic » 22 Aug 2010, 20:05

Am propus sanctionarea ta.
E evidenta incercarea de a readuce tensiuni si insulte pe topicul meu.
"Putregaiul" incerci sa-l readuci tu acum.
Ati vazut ca am eliminat orice insulta din textele mele si acum credeti ca o sa va mearga o manevra diversionist-agitatoare rudimentara: "provoaca, si daca reactioneaza fa plangere". De ce nu raspundeti cu decenta la decenta?? Daca e greu, atunci macar aratati respect pentru forum!
Nu, nu o sa va mearga. Personal, imi voi pastra decenta si voi recurge la demersuri mai adecvate pe un forum: propunere de excludere, in cazul tau.
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 243
Membru din: 28 Mai 2009, 11:07
Localitate: Bucuresti

Anterior

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori