Donez urgent testoasa Trachemys scrypta scrypta

• cu tample rosii sau de Florida (Trachemys scripta elegans)
• cu tample galbene (Trachemys scripta scripta)

Moderatori: Sheppard, Florin

Donez urgent testoasa Trachemys scrypta scrypta

de ThrustMaster » 07 Iul 2013, 21:13

broscuta are peste 2 ani de viata...o am de la varsta de 3 luni...de vreo cateva luni a inceput sa manance tot mai putin si sa stea doar pe piatra...afara din apa...am tot citit si am incercat cu tot felul de vitamine ...antibiotice etc...nu este medic veterinar prin zona si daca ar fi nu se pricepe la testoase...daca stie cineva sa o ingrijeasca as vrea sa o dau acelei persoane pentru ca e peste puterile mele momentan ...nu am nici timp si nici nu mai stiu ce sa ii fac...si ultimul lucru care as vrea e sa o vad cum moare sub ochii mei...deci prefer sa nu o mai vad niciodata chiar daca m-am atasat de ea decat sa o vad ca moare.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 31
Membru din: 09 Sep 2011, 19:13
Localitate: Cluj

de Sheppard » 07 Iul 2013, 21:56

Uite aici un cabinet veterinar recomandat din Cluj: http://www.testoase.com/topic8.html

Ai bec Retiglo 5.0 (sau cum ii zice mai nou, Reptile UVB100), sau e expusa direct la soare, fara ca razele sa fie filtrate prin sticla? Are un bec pentru incalzit pe insula? Ce temperatura are apa? Cu ce o hranesti? Inoata inclinata intr-o parte? Are ochii inflamati? Prezinta mucus in nari? Respira pe gura saus coate suierat cand respira?

Mai incearca cu o vizita la medicul veterinar mentionat inainte de toate.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori