DONEZ testoasa Emys Orbicularis

• cu tample rosii sau de Florida (Trachemys scripta elegans)
• cu tample galbene (Trachemys scripta scripta)

Moderatori: Sheppard, Florin

de larysa » 09 Sep 2011, 19:18

Imi permit sa intervin... Tipul care o are / o avea sustine ca a gasit-o in Sanpetru (Brasov) si o da exact pe tema ca nu are conditii si nici nu se pricepe... Deci sa o fi adus altcineva si sa o fi bagat acolo in lac asa din nimic? Putin cam dubios sa aduci o testoasa ilegal iar apoi sa ii dai drumul in lac la noi... Ca de pierdut, hmm, nu se pierd chiar asa usor...
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 42
Membru din: 26 Mai 2011, 20:44

de larysa » 09 Sep 2011, 19:18

Imi permit sa intervin... Tipul care o are / o avea sustine ca a gasit-o in Sanpetru (Brasov) si o da exact pe tema ca nu are conditii si nici nu se pricepe... Deci sa o fi adus altcineva si sa o fi bagat acolo in lac asa din nimic? Putin cam dubios sa aduci o testoasa ilegal iar apoi sa ii dai drumul in lac la noi... Ca de pierdut, hmm, nu se pierd chiar asa usor...
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 42
Membru din: 26 Mai 2011, 20:44

de tibor.sos » 09 Sep 2011, 19:38

ba da, se pierd chiar foarte usor... scapa din locuri de unde nu crezi. se urca pe garduri de sarma pana la 2 m, se catara in colturi, multi ies din acvarii de pe suporturi, cred ca sunt multi aici care iti pot povesti de cate ori a trebuit sa-si caute testoasele iesite la o tura in casa, sau curte, etc.

in alta varianta, asa din nimic sunt aduse zeci de testoase care sunt chinuite cateva zile, saptamani - nestiind ce si cum - si dupa aceea eliberate in natura... ca doar acolo vor stii ele ce si cum...
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 347
Membru din: 22 Dec 2006, 21:19

Anterior

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori
cron