Cu ce?

• cu tample rosii sau de Florida (Trachemys scripta elegans)
• cu tample galbene (Trachemys scripta scripta)

Moderatori: Sheppard, Florin

Cu ce?

de Michael » 18 Iun 2011, 21:41

Cu ce as putea sa-mi dau testoasa la ochi,cred ca e bolnava.Are ochi umflati putini,si albi.Ce i-as putea da?Vitamina A?Da rezultate?Ce i-as mai putea face?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 60
Membru din: 23 Mai 2011, 19:19

de Sheppard » 18 Iun 2011, 23:25

Sunt niste solutii speciale pentru ochii testoaselor. Le gasesti la pet-shop. Vitamina A merge si ea, dar sa fie solutie orala si sa aplici pe locul respectiv putin (o picatura e mai mult ca suficient).

Mergi si la un medic veterinar. Chiar daca nu are experienta cu testoase, conjunctivita sau ce afectiune ar avea la ochi, se intalneste si la alte animale.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

de larysa » 18 Iun 2011, 23:29

Buna Michael, ti s-au dat cateva explicatii in topic-ul deschis de tine "Urgent" in care Sheppard care se arata intotdeauna foarte interesat in a ajuta ti-a cerut fotografii pentru a putea fi identificata posibila "boala" sau cum i-am putea spune... Pentru ca nu stim exactce poate fi, nu suntem veterinari.
Revin cu aceeasi chestiune, vizita la veterinar e absolut necesara!
Asteptam totusi poze daca vrei sa postezi si sa mai primesti sfaturi dar cred ca cel mai bun sfat este, repet, sa faci o vizita la veterinar!
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 42
Membru din: 26 Mai 2011, 20:44


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
cron