3 broscute...au mai ramas 2 :(((

Apa si filtrarea ei, plante si substrat, iluminare, incalzire, echipamente

Moderatori: Sheppard, Mojave

3 broscute...au mai ramas 2 :(((

de Iris » 16 Iul 2008, 10:24

acum 6 ani. am cumparat 3 broscute de florida. de-a lungul timpului le-am tot mutat dintr-un acvariu in altul...avand in vedere ca ele cresteau si aveau nevoie de spatiu. actualul acvariu are 100 l / apa si o insulita unde pot iesi. le-am asigurat lumina provenita de la o veioza...temparetura de 25 grade si apa am schimbat-o la 2-3 saptamani, fiind atasat si in filtru...
sunt destul de marisoare...iar hrana primesc o data la 2 zile....desi ele ar vrea toata ziua..devin agitate cand simt prezenta langa acvariu.
dar de cateva ori am observat ca se cam musca intre ele....una din ele avea rani...
acum 2 zile...s-a produs inevitabilul si anume ca....am gasit un din broscute moarta... :cry: ....era mancata la cap si la coada :cry: ..nu mi-a venit sa cred ... :cry:
de ce s-ar fi putut intampla asta??? pentru ca sunt de atata timp impreuna in acvariu!!! cine imi poate da o explicatie???
sa fie stress? din ce cauza??
 
Mesaje: 2
Membru din: 15 Iul 2008, 20:30
Localitate: Bucuresti

de Monoceros » 16 Iul 2008, 21:56

Ce sex au testoasele (si cea care a murit)?
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti

de Iris » 17 Iul 2008, 11:58

Monoceros scrie:Ce sex au testoasele (si cea care a murit)?



1 MASCUL, 2 FEMELE (CEA CARE E MURIT ERA FEMELA)
 
Mesaje: 2
Membru din: 15 Iul 2008, 20:30
Localitate: Bucuresti

de Monoceros » 18 Iul 2008, 07:03

Sincer imi pare rau, dar nici nu imi dau seama de ce. As mai fi inteles daca erau doi masculi care s-ar fi batut pentru teritoriu... dar asa???....:(
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti

de OntZ » 19 Iul 2008, 12:40

vrei sa zici ca i-au mancat capul si coada? :( socant...
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 18
Membru din: 11 Iul 2008, 17:37
Localitate: Deva


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
cron