NU va cumparati Super Activated Carbon RESUN C-1000

Apa si filtrarea ei, plante si substrat, iluminare, incalzire, echipamente

Moderatori: Sheppard, Mojave

NU va cumparati Super Activated Carbon RESUN C-1000

de ovisopa » 28 Iun 2008, 21:58

Ca incepatorii .. din dorinta de a face ceva bine, si putina neatentie am patit-o iara

:cenz

Deci repet, NU VA CUMPARATI CARBUNE ACTIVAT RESUN C-1000

Va intrebati de ce ? .. pai uite din cauza asta :

Imagine

Creca acum radeti toti, va prapaditi pe jos ca ce fraier am fost ca nu l-am bagat inainte in alta apa sa vad daca iasa mizerie din carbune.. uite ca nu am verificat pt ca pungulita de carbune care am luato inainte de la tetratec (cred) nu a avut problema asta .. si cred ca NU ar fi trebuit sa se intample asta la orice carbune activat.

L-am spalat vreo 25 de minute si e la fel .. iasa negreala de fiecare data cand il bag in lighean.

Maine ma duc la magazin sa-i ***** pe aia si sa-mi dea bani inapoi ca-i ia dracu de nu.

Aici alte poze ale carbunelui SUPER activat ... pe dracu

Imagine

Imagine

Imagine

Firma Resun nu cred ca produce echipamente proaste, chiar am o parere buna despre echipamentele produse de ei (incalzitorul cred ca il am de vreo 4 ani si acum am luat unu mia mare de 300W care merge brici) dar probabil ceva nu e ok cu carbunele asta.

PS. daca cumva am gresit eu cu ceva sau daca exista vreun proces anume care trebuie sa-l faci inainte sa bagi carbunele in acvariu ... let me know ;) nu am gasit nici o fituica cu intructiuni de folosire in cutia carbunelui .. si nici nu cred ca trebuia sa fie.
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 115
Membru din: 13 Apr 2008, 16:49
Localitate: Sibiu

de Monoceros » 28 Iun 2008, 22:33

Imi pare rau ptr. teapa, insa bine ca ne-ai spus :mrgreen: :wink:... sa stim ce sa nu cumparam. :|
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti

de ovisopa » 28 Iun 2008, 22:50

what are (virtual) friends for ? imi place mult vorba asta ;)
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 115
Membru din: 13 Apr 2008, 16:49
Localitate: Sibiu

de ovisopa » 29 Iun 2008, 11:19

Acum am venit de la petshop .. si normal ca a trebuit sa ma cert cu ei ca sa imi vad bani inapoi :x Caserita din prima mi-a zis ca nu va pot da bani inapoi .. dupa ce a inceput "certa" si colegul ei a inceput sa clateasca carbunele in chiuveta sa se convinga .. i-am sugerat sa ia si un carbune Tetratec sa vada ca ala nu e la fel .. au lasat-o mai moale si mi-au dat bani.

Baiatu care a clatit carbunele are acvariu si era cat de cat cunoscator dar si ala mi-o zis ... ca de ce nu mi-am luat tetratec .. na poftim respect.

Oare daca mancam salam Casa Gruia si pe urma ne luam o ruda de Elite si ni se face rau, ce ar fi sa ne zica vanzatorii ca de ce nu ne-am luat tot casa gruia ... d??????

Nu-i inteleg pe vanzatorii astia de ce nu pun altfel problema, de ce nu incearca sa rezolve situatia in moduri mai pasnice si in favoarea clientilor ca oricum nu dau banii inapoi din buzunarul lor. De ce naiba tre sa zica prima data ca nu va pot da bani inapoi .. ca peste 10 minute sa isi dea seama ca tre sa imi dea bani.
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 115
Membru din: 13 Apr 2008, 16:49
Localitate: Sibiu

de Florin » 30 Iun 2008, 14:32

Hmmm....vanzatorii din petshopuri ar trebui sa nu mai vanda lucruri de calitate proasta.Mie mi s-a intamplat ceva asemanator cu un filtru extern.(acum un an). L-am luat, am ajuns acasa, am citit instructiunile si dupa ce l-am montat am vazut ca curgea apa din el(scuzati cacofonia). Am vrut sa ma uit pe unde curgea apa, si cand am scos pompa din el, s-a rupt suportul care o tinea.
Nu m-am dus la ei pentru ca m-am gandit ca vor zice ca eu l-am spart din greseala mea.Am pastrat pompa care tragea apa si restul am aruncat.Nu mai tin minte ce firma era!
O testoasa de peste 7 ani...!! :D
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 874
Membru din: 18 Noi 2006, 09:51
Localitate: Ilfov, Buftea

de alin » 30 Iun 2008, 17:00

dupa cum am mai spus si in alte topicuri la vanzatori nu le pasa de animale sau de calitatea prod vor doar sa vanda !
Come to the dark side... We have COOKIES Imagine

Testoase: 2 masculi RES (din 24.oct.2007); Acvarii: 115x45x45; Filtre: Tetratec EX700; Lumina: ReptiGlo 10.0 compact + bec 60w; Incalzitor: Sera RH 300 W
Avatar utilizator
Testos meserias
Testos meserias
 
Mesaje: 467
Membru din: 06 Apr 2008, 17:10


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori
cron