Pietrisi

Apa si filtrarea ei, plante si substrat, iluminare, incalzire, echipamente

Moderatori: Sheppard, Mojave

Pietrisi

de heretik » 24 Noi 2008, 15:41

buna la toata lumea ,
am pietrisi alb si negru in acvariu sunt multe pietricele mici , am observat recent ca se apropie de ele si le ia in gura , ultima data a luat pietricica a incercat sa o manance si a dat o afara , sa ii scot tot pietrisul din acvariu si sa las numai pietrele mari ? va multumesc anticipat
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 27
Membru din: 31 Aug 2008, 09:54

de J.F.Krist » 24 Noi 2008, 16:02

Ma indoiesc ca le va inghiti, a testat si el sa vada daca-i haleala. Daca a luat pietricica in gura si a scos-o inseamna ca nu i-a placut, deci nu va mai repeta. Or fi ele animale, dar au creier. :) Si pestii mai iau pietre in gura si le scuipa. Aveam doi sanitari mai de mult, cand mancau de pe fundul bazinului inghiteau si pietricele, apoi le scuipau pe branhii.
How very important it is to bring about in the human mind the radical revolution. The crisis is a crisis in consciousness, a crisis that cannot anymore accept the old norms, the old patterns, the ancient traditions.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 41
Membru din: 21 Noi 2008, 10:45

de Florin » 24 Noi 2008, 17:30

Desi stiu ca nu se recomanda a avea pietris in acvariu, am riscat si am pus (intre 5-8 mm).La inceput, lua pietricele in gura si le dadea afara.Acum nu o mai intereseza.
O testoasa de peste 7 ani...!! :D
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 874
Membru din: 18 Noi 2006, 09:51
Localitate: Ilfov, Buftea

de heretik » 25 Noi 2008, 10:52

mersi mult de tot pt raspunsuri !
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 27
Membru din: 31 Aug 2008, 09:54

de purghy » 19 Dec 2008, 15:57

Eu am pus pietris de 5-8mm dedesubt, iar deasupra am luat din parc si am fiert apoi pietricele mai mari.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 32
Membru din: 16 Dec 2008, 12:16
Localitate: Bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 1 vizitator