O alta propunere

Anunturi administrative si tehnice, forum, galerie, membrii.

Moderatori: Monoceros, diego

O alta propunere

de OsDeRos » 09 Ian 2010, 18:51

Un sub-forum sau un topic "prezinta-te"(in administrativ) care sa ceara "obligatoriu" varsta (ca sa stim cum sa vb/explicam in cazul copiilor), orasul (sa`i indrumam spre medic/petshop accesibil ca pret/calitate/produse), cel putin 3 poze cu terariul si descrierea echipamentelor (pentru eventualele probleme cum le`a avut anuk cu ruperea axului de la filtru si indrumarea rapida)

exemplu:
1. Cedrik
2. 24
3. jegosul Bucuresti
4. (n`am acumulatori ptr poze)
5. acvariu 80x35x40 (parca), filtru tetratec ex700, incalzitor tetratec 100w, incalzire insula bec normal 60w, lumina reptil glo 5.0
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 704
Membru din: 26 Aug 2008, 14:39
Localitate: jegosul bucuresti

de Thurtwig » 09 Ian 2010, 19:48

Si dumneata chiar crezi ca o sa retii pe toata lumea si ai sa stii cum sa-i raspunzi? Plus ca pana cauti informatiile in topicul respectiv te apuca iarna. De ce neaparat varsta?
Cam asta e parerea mea despre subiect, n-are rost(inafara de faptul in care tanjim dupa posturi), datele se pot trece sub postul in care cerem ajutor, astfel incat e mai usor dupa mine sa ajutam persoana respectiva.
No offesne... :idea:
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 65
Membru din: 21 Dec 2009, 17:37
Localitate: Cluj-Napoca

de OsDeRos » 10 Ian 2010, 02:24

"Avem 1736 utilizatori inregistrati" din acestia cred ca doar 100 frecventeaza forumul. De ce neaparat varsta? exemple sunt multe pe forum: bratz arinuta care intr`o saptamana m`a disperat apoi incepea sa dea sfaturi, si alti copii care deschideau topicuri despre "ce senvishuri mancam" in sectiunea Talk fara a putea fi "penalizati", ptr astfel de topicuri care nu cred ca`si vad rostul. exist zeci de alte comunitati unde se poate vb despre asta iar aici chiar nu vedeam necesar un astfel de topic. iar faza cu descrierea echipamentelor.. eu zic ca`i destul de ok ptr ca in ultima perioada la toate probleme a aparut intrebarea: ce contine terariul tau? ai incalzitor? ai filtru? are apa 25-28 grade? bla bla
Acvariu: 100x40x40; Filtru: Tetratec EX700; Resun Sp-2500 - ptr recircularea apei. Incalzitor: Tetratec 100w; Incalzire insula: bec normal 60w; Lumina: Reptil Glo 5.0
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 704
Membru din: 26 Aug 2008, 14:39
Localitate: jegosul bucuresti

de Pandy » 10 Ian 2010, 10:35

Treaba cu punctul 5. ar fi foarte buna, pentru a nu mai sta sa intrebam de fiecare data cand o persoana vine si zice ceva de genul "Ajutorrrrr! Broscuta mea nu face nimic, nu mananca, nu nimic" alte detalii nemai zicand din pricina varstei ...
O femela (8 ani), un mascul (8 ani); Acvarii: 80x35x40, 80x35x40; Filtre: JBL CristalProfi GreenLine e401, Tetratec EX700; Incalzitoare: AquaEl 100 W, AquaEl 100 W Iluminare: ReptiGlo 5.0 compact
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Thurtwig » 10 Ian 2010, 11:00

You are right :!: . Punctul 5 mi se pare unul vital, iar varsta trebuie de asemnea precizata(avand in vedere ce a spus OsDeRos).
Pentru a gasi mai usor mini ID-ul utilizatorului, putem foarte usor apela la buton Cautare din bara de sus si sa scriem numele utilizatorului, astfel vom gasi foarte usor postul respectivului in subiecul de prezentare.
A wise decision, scuzati nelamurirea mea din primul post.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 65
Membru din: 21 Dec 2009, 17:37
Localitate: Cluj-Napoca

de Monoceros » 10 Ian 2010, 13:44

Probabil ca ar fi bine sa fie specificata varsta si locatia obligatoriu, iar optional ca fiecare sa isi treca in "semnatura" detalii despre echipamentul folosit... sa vedem ce zice si Diego.
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti

de Home » 11 Ian 2010, 08:28

Cred ca este buna ideea.
In viata risipim ani,iar la moarte cersim clipe!!!N.Iorga
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 57
Membru din: 23 Feb 2009, 18:37

de diego » 11 Ian 2010, 11:38

Eu cred ca prea multe reguli nu fac bine forumului, as prefera sa lasam la optiunea fiecaruia sa-si completeze datele de mai sus. Daca userul alege sa nu le completeze atunci sansele sa primeasca un raspuns la intrebarile lui sunt mult mai mici.
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori