Milipede Vietnamese Curcubeu

Cameleoni, Crocodili si Aligatori, Iguane, Serpi, Soparle, Tuatara.

Moderator: Pandy

Milipede Vietnamese Curcubeu

de Adi » 07 Oct 2013, 19:44

Buna colegi!Stiu ca nu este vreo reptila dar nu am stiut unde sa postez,in fine.As vrea sa imi iau un milipied asa ca m-am gandit la milipodul vietnamez curcubeu asta fiind singura varianta din pacate,eu il voi lua de pe nevertebrate.ro fiindca in alt loc nu am gasit.
Daca stiti si voi alte siteuri care comercializeaza sa imi spuneti.
Vreau si niste informatii daca se poate.
In prezent detin o calugarita(mantis religiosa)careia i-am oferit conditii bune:terariu plantat cu gazon,crengi pe care sa se catere,scoarta de copac,pamant de flori.Iar as vrea sa o eliberez fiindca vad ca se chinuie si asa,apropo este mascul asa ca eu l-am salvat intr-un vel fiindca la imperechere masculii sunt devorati de femele:( Deci un miriapod mi se pare o varianta buna.
O testoasa de 50 de bani:))
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 131
Membru din: 26 Ian 2013, 20:52
Localitate: Craiova

de Gradinaru Alin » 08 Oct 2013, 12:35

din cate stiam eu, masculul se lasa omorat de catre femela, deoarece proteinele care le contine sunt rare si absolut necesare pentru viitoarea generatie.... deci nu cred ca ai facut bine ca l-ai salvat, asa este biotopul, asa este lasat de catre natura...

miriapod? daca tie iti place.... nu mai stiu decat pe okazii, dar mai bine iei de pe nertebrate, motivele cred ca ti le dai si tu seama....
13-05-2012
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 271
Membru din: 31 Iul 2012, 12:13
Localitate: Iași


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori