Propunere legislativă aberantă privind ariile protejate

Subiecte la alegere

Moderator: diego

Propunere legislativă aberantă privind ariile protejate

de Colban Mihai-Codrin » 15 Feb 2016, 10:37

http://www.mediafax.ro/politic/alesii-p ... v-15074383

Prin acest proiect legislativ, dacă este adoptat, se va permite accesul motorizat în ariile protejate, cu acordul administratorului sau custodelui. Este vorba despre accesul în scop "sportiv", practic ăsta fiind argumentul principal al proiectului.
Proiect legislativ este în dezbatere publică. Vă rog să trimiteți cât mai mulți opiniile: https://www.senat.ro/Legis/Lista.aspx
Pentru a trimite opinia, intrați pe https://www.senat.ro/LegiProiect.aspx si cautati dupa "B42 / 2016" iar apoi dați click pe butonul "Trimite opinie"
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Grupul Herpetologic Moldavica!
www.moldavica.ro
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 35
Membru din: 24 Mar 2012, 23:45
Localitate: Vatra Moldoviței, SV

Re: Propunere legislativă aberantă privind ariile protejate

de Sheppard » 15 Feb 2016, 17:27

Trimis si mentionez ca dureaza cateva ore pana se afiseaza acolo; probabil verifica cineva inainte continutul ca sa nu fie obscenitati. Fiti respectuosi in formulari, chiar daca nu o merita "iubitii" "alesi" si autori ai textului de lege.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

Re: Propunere legislativă aberantă privind ariile protejate

de diego » 17 Feb 2016, 13:16

E halucinant cu ce se ocupa unii parlamentari. Uneori ma intreb ale cui interese reprezinta acesti indivizi in Parlament pentru ca interesele noastre ale majoritatii nu le reprezinta in niciun caz.
Pagina de Facebook a forumului Testoase.com
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti

Re: Propunere legislativă aberantă privind ariile protejate

de Sheppard » 17 Feb 2016, 21:58

Se pare ca cei de la Enduro fac campanie pentru lege si o sustin. Trimit impresii pozitive pe site-ul senatului...
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

Re: Propunere legislativă aberantă privind ariile protejate

de Colban Mihai-Codrin » 17 Feb 2016, 23:21

Unul spunea ca dreptul la sport nu trebuie ingradit, cel mai penibil argument pe care l-am citit vreodata. De parca nu exista atatea zone cu paduri si dealuri in Romanica asta pe unde poti sa iti rupi gatu cu motorul ... eu sunt fan enduro dar sub nici o forma nu am pus un simplu moft sau hobby in defavoarea naturii.
Trebuie sa mai mobilizam lume sa trimita opinii macar sa se observe ca societatea civila este interesata, probabil o sa fie opinii contra si din partea ONG-urilor mari gen Agent Green, WWF, Green Peace si care or mai fi. Nu stiu cat o sa tina cont de parerile noastre dar statul cu mainile in san nu mai e de mult o solutie.
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Grupul Herpetologic Moldavica!
www.moldavica.ro
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 35
Membru din: 24 Mar 2012, 23:45
Localitate: Vatra Moldoviței, SV

Re: Propunere legislativă aberantă privind ariile protejate

de Sheppard » 18 Feb 2016, 00:13

Am postat mesajul si pe facebook-ul de la WWF Romania. Poate mi-l aproba sa apara la ei pe pagina sau dau ei o stire similara si incep o campanie.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

Re: Propunere legislativă aberantă privind ariile protejate

de Sheppard » 18 Feb 2016, 23:35

Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator