gasit emys orbicularis

Subiecte la alegere

Moderator: diego

Re: gasit emys orbicularis

de Sheppard » 09 Sep 2015, 19:28

Ok, ma bucur sa aud ca se rezolva totul bine. In masura in care este posibil, v-as ruga sa faceti si niste poze si/sau un filmulet cu eliberarea (e util in scop didactic si informativ pentru altii si pt un viitor ONG care se constituie acum: https://www.facebook.com/pages/SCISP-St ... 6023915112 ).

La eliberare, sa alegeti un loc cu multa vegetatie pe mal si in apa, cu busteni cazuti in apa, locuri de insorti, ferit de oameni/pescari si cat mai departe de sosea si trafic.

Daca doriti ca animal de companie o testoasa, avem un grup de facebook cu donatii de testoase exotice - sunt destule, de toate marimile, care au nevoie de o casa. In principiu sunt testoase din specia Trachemys scripta elegans (testoasa cu tample rosii) si Trachemys scripta scripta (testoasa cu taple galbene). Ocazional apar si alte specii, precum Graptemys pseudogeographica (testoasa harta): https://www.facebook.com/groups/tarc08
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

Re: gasit emys orbicularis

de adriana kio » 13 Sep 2015, 14:17

Bună! Astăzi am dus broscuța la lacul 2 Bunget. Am vazut mai târziu indicațiile, dar am ales un loc de unde nu se poate pescui, cu multă vegetație. Am facut o filmare scurtă, să îmi spui cum e mai ușor să o trimit, eu cred că pe o adresă de e-mail. Nu doresc altă broscuță, întâmplarea a facut ca ea să ajungă la noi. Mulțumesc încă odată pentru sfaturi!
Ultima oară modificat de adriana kio pe 13 Sep 2015, 14:46, modificat 1 dată în total.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 9
Membru din: 31 Aug 2015, 21:57

Re: gasit emys orbicularis

de Sheppard » 13 Sep 2015, 14:22

Am trimis un mesaj privat cu adresa de e-mail. Felicitari si multumesc!
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

Re: gasit emys orbicularis

de adriana kio » 13 Sep 2015, 15:00

Am trimis filmarea, sper că e în regulă!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 9
Membru din: 31 Aug 2015, 21:57

Re: gasit emys orbicularis

de Sheppard » 13 Sep 2015, 16:01

Am primit, multumesc frumos. Faina locatie!
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

Anterior

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
cron