Respiratia la testoase

Subiecte la alegere

Moderator: diego

Respiratia la testoase

de Iovanut Alin » 12 Ian 2014, 18:43

In primul rand vreau sa va urez un an nou fericit si un calduros La multi ani!.
Si aici vine partea cand imi spun of-urile. Poate multi dintre voi nu mai sunteti studenti si ati trecut de mult de perioada anilor de liceu, eu insa sunt inca la liceu in clasa a 10-a, si poate nu stiti dar peste 3 saptamani se incheie primul semestru. Ei bine trebuie sa predau ultimul proiect la biologie( pe semestrul 1) si am primit ca tema respiratia(la animale) si cum pot particulariza totul, am hotarat sa scriu despre respiratia la testoase. Problema e ca pe la biblioteca nu am gasit mare lucru asa ca am hotarat sa va intreb pe voi, sigur stiti multe despre testoase si in concluzie si despre respiratia testoaselor. Asa ca daca vreti sa ma ajutati cu proiectul va rog sa imi scrieti tot ce stiti despre respiratia monstruletilor Mai exact m-ar interesa tot procesul, cum are loc respiratia, curiozitati, cum pot sta atat timp sub apa fara sa se planga, poate si putina anatomie ...samd

Sper sa ma puteti ajuta cum stiti mai bine, si promit ca o sa va tin la curent cu proiectul . Multumesc mult
''Try to leave this world a little better than you found it " Baden Powell
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 100
Membru din: 01 Apr 2012, 22:16
Localitate: Arad, Romania

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori