Accept Donatie

Cerere si oferta.

Moderator: diego

Accept Donatie

de OsDeRos » 29 Sep 2015, 22:59

Salut

Am un vecin cu o stare financiara precara, care are de ceva timp 2 testoase (Trachemys scripta scripta) si nu au conditii propice dezvoltarii lor armonioase. Astazi i-am donat un acvariu de 80x40x40, si apelez la dvs ptr donatii care cum puteti. Ar avea nevoie de incalzitor (coloana de apa undeva la 25 cm) de 100w sau chiar 2 (din proprie experienta un incalzitor nu face fata 24/24), si un filtru intern de ptr 50-100l. De asemeni daca testoasele voastre nu mananca "pufuletii" lor speciali (ale mele nu le baga`n seama) si le`ati luat degeaba, in loc sa le aruncati puteti sa mi le donati.

Testoasele momentan au trasaturi de dezvoltare corecta, desi au fost intr`un mic acvariu de sticla unde coloana de apa era de 10cm. O sa incerc sa revin cu poze saptamana viitoare.

Pentru donatii, dati-mi un mesaj cu ce puteti dona si sa va dau adresa unde sa trimiteti coletul. Daca sunteti din Buc, ma pot deplasa pe ruta Ghencea - Herastrau (linia de tramvai 41) in urma unui mesaj si timp liber de ambele parti.

Multumesc
Acvariu: 100x40x40; Filtru: Tetratec EX700; Resun Sp-2500 - ptr recircularea apei. Incalzitor: Tetratec 100w; Incalzire insula: bec normal 60w; Lumina: Reptil Glo 5.0
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 704
Membru din: 26 Aug 2008, 14:39
Localitate: jegosul bucuresti

Re: Accept Donatie

de Sheppard » 30 Sep 2015, 01:56

Poate te ajuta persoana urmatoare daca a donat testoasele: viewtopic.php?f=10&t=3732
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator