Donez broscute testoase

Cerere si oferta.

Moderator: OsDeRos

Donez broscute testoase

de monibratu » 08 Oct 2015, 10:08

DSCN2266.JPG
Am salvat doua broscute testoase de apa, urmau sa fie eliberate intr-un lac de agrement din Brasov. Cea mica are in jur de 1 an, carapacea aprox. 9 cm si cea mare in jur de 4 ani de 15 cm. Noi le-am amenajat acvariul pestilor dar este prea mic pentru ele, plus ca cea mare este destul de agresiva cu cea mica. Nu intentionam sa crestem brocute testoase dar nici sa moara iarna inghetate in lac :-( Am lasat mesaj si pe pagina de facebook Trachemys Adoption asteptam si de acolo un raspuns. Atasez si cateva poze cu testoasele. Nu cred ca stiu bine rasa, cea mica s-ar putea sa fie cu de Florida cu tample rosii, cea mare probabil cu dungi galbene. Am dori sa le dam la oameni care sa le ingrijeasca asa cum merita.
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Oct 2015, 09:43

Re: Donez broscute testoase

de Sheppard » 08 Oct 2015, 13:55

Ambele sunt Trachemys scripta scripta - testoasa cu tample galbene. Cea mare e mascul.
Sper sa isi gaseasca repede casa.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

Re: Donez broscute testoase

de monibratu » 10 Oct 2015, 10:03

Multumesc. Eu ma gandeam ca cea mica e cu tample rosii ca se vad doua dungi mici rosii pe tampla. Poate cineva va dori sa le adopte in curand ca sunt tare agitate impreuna. Chiar daca le dau mancare separat :-(
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Oct 2015, 09:43

Re: Donez broscute testoase

de SorinaCrisan » 16 Noi 2015, 11:35

Vreau eu broscutele !
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Noi 2015, 11:33


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori