[ADOPT] Testoasa

Cerere si oferta.

Moderator: OsDeRos

[ADOPT] Testoasa

de Sheppard » 19 Aug 2013, 16:02

Preluat de pe grupul yahoo Trachemys Adoption Romania:

oana.visinescu@yahoo.com

Buna,

Sunt din Bucuresti. M-ar interesa sa adopt o broscuta de la un stapan care nu mai are posibilitate de a o intretine.

Daca doreste cineva sa doneze, aici este un stapan gata sa o iubeasca!

Multumesc!
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

de Teodzor » 15 Feb 2014, 22:48

Buna seara!
Eu am o broasca testoasa de Florida (cu tample rosii) care as dori sa o adopt, fiindu-mi greu sa o intretin. Este un mascul de 1 kg, a carui carapace este de aproximativ 13 cm. Eu stiu ca o am de vreo 10 ani, dar s-ar putea sa ma insel.
 
Mesaje: 2
Membru din: 24 Dec 2013, 11:07

de Karina92 » 18 Feb 2014, 17:53

am si eu 2 de donat
Trachemys mascul de 3 ani si o femela de Graptemys de 12-13 cm
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 10
Membru din: 27 Mar 2012, 19:37

Donez doua Testoate cu tample rosii

de varacosmin » 22 Feb 2014, 07:40

Salutare,

Am ajuns si eu ca si altii de pe acest forum sa trebuiasca sa donez cele doua broscute. Din pacate trebuie sa ma mut si nu am cum sa le mai pregatesc acelasi spatiu pe care il au acum in noua mea locatie :(. Broscutele sunt cu tample rosii, femele amandoua, de 22 si 23 de centimetrii in varsta de 6 ani. Nu au avut boli sau probleme, au crescut ca din apa si sunt foarte jucause. "Raspund" la numele de Fifi si Bubu.

Va multumesc!

PS. imi cer scuze ca trebuie sa postez ca un reply la alt anunt, dar nu reusesc sa postez un nou anunt. Poate ma ajuta adminii sa mut anuntul intr-unul nou!!!!

O zi buna tuturor!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 31
Membru din: 01 Ian 2009, 20:11
Localitate: Bucuresti, Militari

Donez si eu o broscuta pt cei ineresati

de damianflorin » 27 Apr 2014, 20:16

Donez si eu o broscuta testoasa de Florida Trachemys scripta de vre-o 5 anisori, femela sanatoasa si bine crescuta (cred ca are cam 20 de cm si sigur peste 1 kg) cuiva care poate sa-i ofere spatiul necesar (adica un acvariu destul de mare si incalzit) si care sa aiba grija de ea. Si daca s-ar putea macar din cand in cand sa ne mai trimita si cate o poza cu doamna broasca ar fi mai mult ca perfect.
Va multumesc.
Pot fi contactat la 0744.331.000.
PS subt din Bucuresti si nu as vrea sa o trimit prin tara cu posta.
Si de asemenea scuze ca am postat ca si replay dar nu pot deschide un nou topic.
 
Mesaje: 0
Membru din: 25 Apr 2014, 10:38

Donez si eu o broscuta pt cei ineresati

de damianflorin » 27 Apr 2014, 20:16

Donez si eu o broscuta testoasa de Florida Trachemys scripta de vre-o 5 anisori, femela sanatoasa si bine crescuta (cred ca are cam 20 de cm si sigur peste 1 kg) cuiva care poate sa-i ofere spatiul necesar (adica un acvariu destul de mare si incalzit) si care sa aiba grija de ea. Si daca s-ar putea macar din cand in cand sa ne mai trimita si cate o poza cu doamna broasca ar fi mai mult ca perfect.
Va multumesc.
Pot fi contactat la 0744.331.000.
PS subt din Bucuresti si nu as vrea sa o trimit prin tara cu posta.
Si de asemenea scuze ca am postat ca si replay dar nu pot deschide un nou topic.
 
Mesaje: 0
Membru din: 25 Apr 2014, 10:38


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator