Schimb testoasa

Cerere si oferta.

Moderator: OsDeRos

Schimb testoasa

de Tibi46 » 03 Apr 2011, 18:06

Ofer la schimb Testudo Hermanni mascul,pentru femela
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Dec 2010, 19:35

de Logi » 03 Apr 2011, 18:39

mama frate smechera rau specia, mi-ar place rau una asa
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 185
Membru din: 30 Ian 2010, 20:32
Localitate: Ploiesti

de Sheppard » 03 Apr 2011, 22:40

Da, e frumoasa si din pacate prea putin protejata la noi.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2838
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu

de vic » 05 Apr 2011, 18:44

De unde e testoasa? Banuiesc ca ai doi masculi si vrei pereche. Poze?
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 243
Membru din: 28 Mai 2009, 11:07
Localitate: Bucuresti

de vic » 16 Mai 2011, 21:51

Neobtinand nici un raspuns, astept si eu o atitudine din partea tov. Monoceros, de ex., care intr-un exces de zel demn de vremuri trecute- de fapt, un exces de zel clasic si peren- a sters din acel "furtunos" topic cu eliberarea de Emys in prag de iarna toata argumentatia mea care evidentia penibilul altei "argumentatii"... dar aceea venea din partea cuiva autorizat, si normal ca s-a percutat marlaneste, romaneste, servil, in favoarea celeilalte parti. Jalnica atitudine... dar cata severitate :lol:... Ca-n Sparta :dictator: ...

Pentru astfel de anunturi am mai insistat initial- nu se pot accepta fiindca tolereaza-> incurajeaza ideea ca aceste animale POT fi de fapt tinute ca "pet", cand se intampla sa fie si strict protejate, si greu de intretinut intr-o maniera corespunzatoare, chiar daca sunt procurate legal!

Acest topic nu e diferit, si replicile deja cunoscute. Mesajul meu a fost o incercare- desi nu era datoria mea, ci a cuiva de talia celui care sterge/inchide topicuri- de a afla mai multe despre animal si eventual a-i da ideea "detinatorului" sa contacteze Carapax Eselnita. E un anume domn pe aici, care se refera la cei de acolo (CCMESI) folosind expresia "colegii mei"- dar e activ doar pe feliuta care-i convine, in speta aia lucrativa...

Macar acum... poate lua cineva atitudine fata de orice mesaje care implica detinerea ilegala a acestor specii? Cu fiecare astfel de mesaj tolerat, va creste si numarul celor care vor incepe sa creada ca desi legea spune una, exista multi care o calca pe bot, si de ce sa nu incerce si ei o testoasa? Mai ales la kt de mijto sunt, nu?

Franklin
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 243
Membru din: 28 Mai 2009, 11:07
Localitate: Bucuresti

de Sheppard » 17 Mai 2011, 00:15

Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2838
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator