Crab sau creveti?

Cerere si oferta.

Moderator: OsDeRos

Crab sau creveti?

de zulu » 24 Noi 2009, 09:49

as dori sa mai adaug ceva in acvariul cu broscutele mele, sa nu mai fie asa singure si ma gandeam ori la creveti ori la crabi.
Am fost aseara prin hornbach si am vazut ca aveau crabi care stateau in acelasi acvariu cu broscutele.

Credeti ca ar fi vre-o problema intre broscutele mele si una dintre vietatile care as vrea sa le bag cu ei?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 33
Membru din: 28 Iul 2009, 17:51

G

de takawachinchila » 24 Noi 2009, 13:08

Salut, ce pret aveau crabii? poze, ceva?
Poate vrei sa te arunc la testoase!
Avatar utilizator
Testos meserias
Testos meserias
 
Mesaje: 326
Membru din: 28 Oct 2008, 17:43
Localitate: Bucuresti

Re: Crab sau creveti?

de diego » 24 Noi 2009, 13:13

zulu scrie:as dori sa mai adaug ceva in acvariul cu broscutele mele, sa nu mai fie asa singure si ma gandeam ori la creveti ori la crabi.
Am fost aseara prin hornbach si am vazut ca aveau crabi care stateau in acelasi acvariu cu broscutele.

Credeti ca ar fi vre-o problema intre broscutele mele si una dintre vietatile care as vrea sa le bag cu ei?


sa stii ca mancarea vie este recomandata atat pentru testoase cat si pentru pestii de acvariu :D
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 1260
Membru din: 01 Noi 2006, 20:38
Localitate: Bucuresti

Ms diego pt sfat

de zulu » 24 Noi 2009, 14:09

nu ii iau ca hrana ;;)
vreau sa le fac o casa mai maricica la broscute si sa mai adaug si altceva impreuna cu ele.
preturi nu am vazut dar mai trec azi sau maine si iti spun...
ca specie sunt sesarma mederi ... sunt micuti dar cer si uscat, de preferinta unde sa se poata ascunde, sa isi faca gropi... deci sunt putin cam pretentiosi pe partea asta.

Avand in vedere ca nu as pune un substrat in acvariu ca sa nu risc altele pt broscute ma gandesc acum cum as putea sa fac o casa pt toti astfel incat broastele sa nu ajunga pe teritoriul crabilor cu substrat....
ca solutie ar fi o buturuga sau o greanga ceva, am vazut ca au asa ceva prin horn, pe care sa se poata catara crabii.

iar ca sfat din ce m-am documentat si eu pe net... sunt mici , cam cat unghia mare de la deget dar dispar si ii poti pierde f usor daca nu esti atent.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 33
Membru din: 28 Iul 2009, 17:51

de Xheil » 24 Noi 2009, 16:55

crabii is foarte simpatici :) in hornbach erau 15 sau 30 RON, nu mai retin exact. cat despre mancat... nu cred ca are prea multe sanse... daca le iei o buturuga cum au aia in hornbach imediat intra in crapaturi si oricum sunt niste animalute rele rau de tot in esenta lor :)
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 17
Membru din: 04 Noi 2009, 20:18

de petroschi » 24 Noi 2009, 21:12

http://nevertebrate.ro/ Cateva informatii despre ei . Daca vrei sa comanzi tii trimit prin curier rapid dar minim 35 lei sa fie . Poti lua si melci si ceva plante etc.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 51
Membru din: 22 Oct 2009, 23:49


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator