ii cade pielea ? :|

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

de radulinho » 14 Noi 2008, 20:02

Si la mn a fost la fel stai linistit si sa nu ii smulgi pielea ca e un proces natural. Se desprinde singura. :wink:
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 121
Membru din: 09 Sep 2008, 09:03

de robyroby » 15 Noi 2008, 10:26

radulinho scrie:Si la mn a fost la fel stai linistit si sa nu ii smulgi pielea ca e un proces natural. Se desprinde singura. :wink:


Ok . Ms de sfat
O broscuta mica...si una mai mare :occasion:...:D
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 157
Membru din: 27 Oct 2008, 11:37
Localitate: Alba Iulia

de purghy » 18 Dec 2008, 14:41

Si la ale mele, care au in jur de doi ani, a inceput sa li se desprinda o chestie albicioasa. La inceput m-am speriat. Acum le dau vitamine. Solzi inca nu am vazut desprinsi. Sper sa fie ok.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 32
Membru din: 16 Dec 2008, 12:16
Localitate: Bucuresti

de shocky » 07 Ian 2011, 01:27

Bine ca am cautat pe forum sa aflu si eu chestia asta :lol: ce ma panicasem. de vre-o saptamana am obsercat piele alba pe la gat si am intrebat pe cineva si a zis sa ii cumpar vitamina A si sa o dau peste tot. Am cumparat si am dat-o in fiecare zi. Azi dimineata cand m-am trezit toata era invelita intr-o pielita alba care se desprindea. Ce tare ma speriasem. Bine ca am citit si bine ca existati :D . Multumesc!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 15
Membru din: 11 Dec 2010, 00:40
Localitate: Iasi

de Logi » 08 Ian 2011, 15:52

Si a mea naparleste, ii cade pielea din jurul gatului. I s-a dezlipit si solzii de pa carapace ( sunt asa transperenti, iar in urma lasa o carapace frumoasa si stralucitoare :)) ). Oricum asa e normal.
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 185
Membru din: 30 Ian 2010, 20:32
Localitate: Ploiesti

Anterior

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
cron