comportament

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

comportament

de alin_lio » 20 Iul 2008, 20:48

Buna, am o mare suspiciune in legatura cu obiceiul tesoaselor mele. Acum cateva saptamaini i/am surprins ca stateau pe fundul acvariului, fata in fata, labutele din fata intise (nu ca la innot) si cand una cand celalata le agita (ca un fel de tremur). Cand simt prezenta mea inceteaza. Va rog spuneti/mi ce poate fi.
Lucia and Andy testosi pana la capat
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Mai 2008, 17:32
Localitate: (Timisoara) Villalba Spania

de Florin » 20 Iul 2008, 21:01

S-a mai discutat de foarte multe ori.Acest comportament este un gest de intimidare.Incearca sa se intimideze una pe cealalta.
Ultima oară modificat de Florin pe 21 Iul 2008, 07:49, modificat 1 dată în total.
O testoasa de peste 7 ani...!! :D
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 874
Membru din: 18 Noi 2006, 09:51
Localitate: Ilfov, Buftea

de alin_lio » 20 Iul 2008, 21:17

da acuma mam uitat pe sait si am gasit acele discutzi se vb de gesturi de intimidare multumesc mult PS aici scrie http://www.youtube.com/watch?v=Zu263boD ... ed&search= scrie in spaniola ca barbatzi fac aceste gesturi la femei ca sa le curteze si sa le cucereasca pt inperechere, iar femeile la femei sau barbati la barbati ca un gest teritorial nu se intampla nimica este un gest normal
Lucia and Andy testosi pana la capat
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Mai 2008, 17:32
Localitate: (Timisoara) Villalba Spania


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
cron