bun la ceva?

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

bun la ceva?

de panco » 12 Feb 2008, 19:00

salut :) ...astazi am cumparat un aparat pentru retinut umezeala deoarece am avut probleme cu aceasta in trecut din cauza acvariului...mucegai... :) ..aparatul nu se baga in priza...are doar o pastila mare alba si un recipient unde se strange apa...acum as vrea sa stiu daca nu cumva si voi folositi asa ceva sau daca sunt primul ?...oare e bun de ceva..?
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 84
Membru din: 06 Ian 2008, 14:12
Localitate: Deva / HD

de Monoceros » 13 Feb 2008, 01:54

Sincer, e prima oara cand aud de asa ceva... poti sa ne mai dai detalii despre acel aparat?
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti

de Pogo's mum » 13 Feb 2008, 02:20

sincera sa fiu eu stiam dintr-o reclama ca sunt bune la cu totul altceva: cazul termopanelor care curg...dar poate ca se pot folosi si in alta maniera
Pogonel & Agitacila
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 19
Membru din: 09 Feb 2008, 16:13
Localitate: iasi

de panco » 13 Feb 2008, 15:38

poi detalii nu prea mai am ce sa va dau...doar sa pun o poza :)

http://img178.imageshack.us/my.php?imag ... 737dk3.jpg
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 84
Membru din: 06 Ian 2008, 14:12
Localitate: Deva / HD

Re: bun la ceva?

de florin123 » 13 Feb 2008, 18:22

panco scrie:salut :) ...astazi am cumparat un aparat pentru retinut umezeala deoarece am avut probleme cu aceasta in trecut din cauza acvariului...mucegai... :) ..aparatul nu se baga in priza...are doar o pastila mare alba si un recipient unde se strange apa...acum as vrea sa stiu daca nu cumva si voi folositi asa ceva sau daca sunt primul ?...oare e bun de ceva..?


folosesc de vreo 4 ani,in special in bucatarie si in uscatorie...eu am cu un fel de praf care trebuie schimbat la ceva vreme,depinde de umezeala.parerea mea,functioneaza bine.se umple repede recipientul cu apa si tot mai storci din ea.ai grija numai ca este toxic.
Multumesc,
Florin Grec.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 44
Membru din: 18 Dec 2007, 17:35
Localitate: Borsa Maramures

de panco » 13 Feb 2008, 19:32

stiu ca este foarte toxic....dar conteaza ce este eficient...apa trebuie aruncata direct in canal...nu:?:
:
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 84
Membru din: 06 Ian 2008, 14:12
Localitate: Deva / HD

de florin123 » 13 Feb 2008, 20:49

panco scrie:stiu ca este foarte toxic....dar conteaza ce este eficient...apa trebuie aruncata direct in canal...nu:?:
:

eu direct in canal arunc apa.pana acuma nu a murit niciun crocodil sau crocobaur ce traieste prin canale:))
Multumesc,
Florin Grec.
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 44
Membru din: 18 Dec 2007, 17:35
Localitate: Borsa Maramures


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori