hello!!! new at this...

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

hello!!! new at this...

de ynna » 21 Ian 2008, 23:48

salut! am si eu 2brostcute foarte mici 2,5cm baiat si fata sper, probabil ca inca nu se vede, se pare ca se inteleg foarte bine, de obicei stau una peste cealalta in apa, ies impreuna la plaja. probleme prea mari nu am decat ca ale mele nu papa decat carne de vita, nu le place nimic in afara de carnita... am citit ca se pot ingrasa si li se poate modifica, carapacea "pyramidind" cred ca este termenul folosit in engleza, ce altceva pot sa le dau pentru a preveni asta? vitamine sau sa le las infometate?? va rog sfatuiti-ma!
a si mai e ceva una dintre ele are doar o nara...n-am vrut sa o schim e fff simpatica o sa va arat poze!
mersi anticipat
new at this
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 37
Membru din: 20 Ian 2008, 22:54
Localitate: iasi

de Monoceros » 22 Ian 2008, 06:01

Infometand-o ai sa ii poti schimba meniul... chiar trebuie sa fie cat mai variat!
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti

de ynna » 23 Ian 2008, 11:26

mersi de sfat.... desi imi este foarte greu sa le las nemancate voi incerca asta.
PS: inca ceva...stie cineva in iasi unde sa gasesc produse liofilizate? si mancare mai de calitate, solutie de dezinfectat apa, sau un site unde pot gasi toate acestea? mersi
new at this
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 37
Membru din: 20 Ian 2008, 22:54
Localitate: iasi

de Pandy » 23 Ian 2008, 12:23

In primul rand sa nu mai pui post dupa post ci exista butonul EDIT. Acuma produsele liofilizate se gasesc in pet-shopuri, mancarea de calitate este mancare obisnuita pana la urma calitatea consta in faptul sa nu fie expirate. Toate cele care le doresti se gasesc in pet-shopuri.
O femela (8 ani), un mascul (8 ani); Acvarii: 80x35x40, 80x35x40; Filtre: JBL CristalProfi GreenLine e401, Tetratec EX700; Incalzitoare: AquaEl 100 W, AquaEl 100 W Iluminare: ReptiGlo 5.0 compact
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 1643
Membru din: 22 Iun 2007, 09:36
Localitate: Bucuresti (Berceni)

de Monoceros » 24 Ian 2008, 22:26

:!: [Pandy], te rog nu mai recomanda site-uri cu vanzare online, pentru ca se considera spam!
Avatar utilizator
Testos Admin
Testos Admin
 
Mesaje: 963
Membru din: 01 Noi 2006, 22:33
Localitate: Bucuresti


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori