Probleme testoasa

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

Probleme testoasa

de Denis; » 23 Iun 2020, 07:32

Buna ziua , am 2 testoase de aproape 2 ani si nu au avut nicio afectiune. Intr-o zi am gasit-o pe cea mare cu ochii inflamati si avea ceva albicios pe ei , dar cea mica nu avea nimic. Am citit pe forumul vostru ca are un inceput de conjunctivita ai am comandat de pe net o solutie numita vita-plus . I-am administrat-o si acum nu mai are nimic la ochi si mamaca foarte toate bine :) Dar acum am o problema cu cea mica. Nu prea mai mananca in ultima vreme dar nu are nimic la ochii, am mai citat ca poate are o pneumonie dar nu are deoarece nu respira cu gura deschisa sau d-astea dar cand o scot din apa ii mai activa. Are ceva sau am eu vedenii? :)
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 15
Membru din: 05 Iun 2020, 05:54

Re: Probleme testoasa

de SiNeD » 23 Iun 2020, 08:24

Salut Denis,

Eu sunt testosar de 2 luni , m-am documentat de pe acest forum in legatura cu orice ,parerea mea daca nu mananca incearca sa ii schimbi dieta , [url]viewtopic.php?f=5&t=3789[/url] poti face o pauza de o saptamana daca gen nu mananca inimi si dupa sa le introduci dinou in dieta .
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 16
Membru din: 27 Mai 2020, 13:31

Re: Probleme testoasa

de Denis; » 23 Iun 2020, 08:39

Ok , am sa incerc , eu acum le dau doar creveti gammarus , am dat si niste legume taiate foarte mic dar nu stiu daca le place
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 15
Membru din: 05 Iun 2020, 05:54

Re: Probleme testoasa

de SiNeD » 23 Iun 2020, 17:16

Sa imi spui si mie te rog cum evolueaza lucrurile , uite un link legat de hranire : viewtopic.php?f=5&t=3789
Daca ai posibilitatea incearca ceva nou :)
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 16
Membru din: 27 Mai 2020, 13:31

Re: Probleme testoasa

de Sheppard » 24 Iun 2020, 18:41

Vezi daca exista toate conditiile pentru ele. Majoritatea bolilor se datoreaza conditiilor neadecvate de cazare: viewtopic.php?f=12&t=3680&hilit=afis
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
cron