Ce specie de broaste sunt!

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

Ce specie de broaste sunt!

de Monacu Sergiu » 29 Apr 2020, 09:45

Buna sunt nou in forum si vroiam sa impart cu voi cateva pareri!Acum doi ani cand ne am mutat de la apartament la casa am avut placerea de a gasi in curtea casei 3 broaste testoase!As dori sa aflu ce specie sunt si cum sa le intretin in cel mai ok mod cu putiinta!
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Apr 2020, 23:19

Re: Ce specie de broaste sunt!

de Gradinaru Alin » 29 Apr 2020, 13:05

Bun venit !

Nu vreau sa fiu rautacios, dar doi ani este o perioada destul de lunga pana sa ti se trezeasca interesul in legatura cu niste fiinte care se presupune ca au supravietuit in grija ta; sper sa nu fi inteles eu ideea. Totusi, mai bine mai tarziu decat niciodata...

Lasand asta la o parte,este foarte posibil ca acele testoase gasite de tine sa faca parte dintr-o specie protejata de lege si care trebuie sa-si aiba locul, obligatoriu, in natura, provenind din zone cu populatii ale speciei din relativa apropiere a curtii tale.

Cu niste poze putem sa iti spunem ce specie sunt si sa te indrumam in directia cea mai corecta.

Toate cele bune !
13-05-2012
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 271
Membru din: 31 Iul 2012, 12:13
Localitate: Iași

Re: Ce specie de broaste sunt!

de Sheppard » 30 Apr 2020, 11:28

E nevoie de niste poze mai intai. Se pot icnarca pe siteuri precum imgur.com si copait linkul aici.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori